22.02.2017 11:59

Jak wyglądała premiera piwa „Fenix” od Behemotha i Browaru Perun?

Adam „Nergal” Darski zaprezentował nowe piwo „Fenix” na koncercie Kreatora i Sepultury w warszawskiej Progresji.

Jak wyglądała premiera piwa „Fenix” od Behemotha i Browaru Perun?
foto: Tomasz Łączyński

Behemoth wyraźnie rozsmakował się we własnych liniach piw i trudno się dziwić - dziś to marzenie niejednego zespołu metalowego. Nergal i spółka prężnie działają, by zadowolić swoich fanów kolejnymi pomysłami realizowanymi wraz z Browarem Perun. Wspólnie wprowadzili już na rynek cztery marki: „Sacrum”, „Profanum”, „Heretyk” i „Bafomet”. 15 lutego 2017 roku oficjalnie dołączył do nich „Fenix”.

Tym razem piwo reprezentuje styl lager jasne pełne, a sam lider Behemotha zapewniał już nas, że całość idealnie wpasowuje się w stylistykę jego zespołu, wraz z samą nazwą i symbolem dwugłowego „nieświętego Feniksa”. Do stylu grupy pasowała również oficjalna premiera trunku, która odbyła się 15 lutego 2017 roku w klubie Progresja w Warszawie.

Tego samego dnia miał w tym miejscu koncert kultowych grup Kreator i Sepultura, które dodatkowo wspomagały szwedzki Soilwork oraz belgijski Aborted. Była to niewątpliwa uczta dla wszystkich miłośników cięższych brzmień, którzy mogli liczyć na różnorodną mieszankę klasyki thrashu z melodyjnym death metalem. Obok doznań muzycznych, zadbano również o ich upodobania alkoholowe.

Na specjalnym stoisku przedstawiciele Browaru Perun wraz z Nergalem prezentowali „Fenixa”. Jeśli nie mogliście być tego dnia w Progresji, nic straconego. Mamy dla Was galerię zdjęć z tego wydarzenia. Zobaczcie jak wyglądała oficjalna premiera nowego piwa od Behemotha!

Tymczasem dla miłośników piw Browaru Perun szykuje się ciekawy czas. Na przełomie lutego i marca 2017 roku producent zrezygnuje z kontraktowego warzenia i będzie wojował świat piwami z własnego browaru. Szykujcie się z tej okazji na mnóstwo atrakcji i niespodzianek! Antyradio.pl jak zwykle będzie trzymało rękę na pulsie i o wszystkim Was poinformuje ;)

Które piwo Behemotha i Browaru Perun jest Waszym ulubionym?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Behemoth Adam Nergal Darski Galeria