Jak wyglądałby zespół Guns N’ Roses, gdyby grał w nim Deadpool?

Sergiusz Kurczuk
09.01.2019 15:42
Jak wyglądałby zespół Guns N’ Roses, gdyby grał w nim Deadpool? Fot. Tony Andolfi/Splash News/EAST NEWS, kadr z filmu Deadpool

Rysownik Rob Liefeld stworzył parodię okładki albumu "Appetite for Destruction" zespołu Guns N’ Roses. W rysunku wykorzystał oczywiście swoje największe dzieło - Deadpoola.

Co wyjdzie z połączenia z legendy rocka, jaką niewątpliwie jest grupa Guns N’ Roses z ikoną Marvel Comics w postaci Deadpoola? To pytanie zadał sobie Rob Liefeld - twórca wygadanego najemnika, który miał za zadanie złożyć hołd słynnej grupie w formie grafiki. Na jaki pomysł wpadł rysownik?

Guns N’ Roses z Deadpoolem w składzie

Rob Lifeld, zwany złotym dzieckiem Marvela swego czasu zyskał bardzo duży rozgłos. Rysownik  zdobył sławę w dość młodym wieku i chociaż pracował w Marvel Comics tylko kilka lat, sprawił, że jego rysunki kojarzy każdy, kto wychował się w latach 90. XX wieku. To właśnie on był jednym z twórców odpowiedzialnych za maksymalnie napakowanych herosów, w dziwnych strojach z masą kieszonek, dzierżących w dłoniach futurystyczne giwery większe od ich właścicieli. Był odpowiedzialny za rysunki do serii "New Mutants" i to na jej łamach w 1991 roku zadebiutował Deadpool. Z czasem Liefeld opuścił wydawnictwo, pozostawiając jedno ze swoich dzieci. Deadpool dobrze sobie poradził, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych antybohaterów Domu Pomysłów. Obecnie rysownik współpracuje niekiedy z Marvel Comics. Jednym z owoców tej współpracy jest grafika, która pojawiła się na Instagramie Liefelda.

Kiedy Marvel poprosił  mnie o złożenie hołdu Guns N’ Roses.

Rysunek przedstawia parodię okładki albumu "Appetite for Destruction" z 1987 roku. To właśnie na niej znalazły się takie utwory jak "Welcome to the Jungle", "Paradise City" czy "Sweet Child O' Mine". Słynna grafika z płyty przedstawia krzyż, w który wpisane są wizerunki członków zespołu z czaszkami zamiast twarzy. Na górze znajduje się wstęga z nazwą zespołu, a na dole z tytułem płyty.

Appetite For Destruction Fot. foto: materiały promocyjne

W wersji Liefelda płyta zespołu Crops for Life nazywa się "Appetite for Tacos", co jest odniesieniem do ulubionej przekąski Deadpoola. Zamiast członków zespołu widzimy Headpoola, Kidpoola, Lady Deadpool, Dogpoola i oczywiście Deadpoola, którzy należą do absurdalnej drużyny Deadpool Corps. Zastanawiamy się, jak brzmiałyby utwory znajdujące się na płycie "Appetite for Tacos". Macie jakieś propozycje?

ZOBACZ TEŻ: Guns N' Roses: Top 10 największych przebojów

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.