28.04.2017 15:49

Jak zagrać „Hey Joe” na Gitarowym Rekordzie Guinnessa?

Organizator imprezy Leszek Cichoński pokazał, jak szybko można nauczyć się tej słynnej kompozycji. Wystarczy znać tylko 5 akordów.

Jak zagrać „Hey Joe” na Gitarowym Rekordzie Guinnessa?
foto: Antyradio.pl

Wielkimi krokami zbliża się majówka, a ta we Wrocławiu będzie naprawdę wyjątkowa. 1 maja 2017 roku odbędzie się 15. edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa. W 2017 roku organizatorzy chcą po raz kolejny pobić rekord i potrzebują 7357 gitarzystów.

Leszek Cichoński, który dosłownie ma bluesa we krwi odwiedził redakcję Antyradio.pl, żeby opowiedzieć o niezwykłej akcji będącej hołdem dla wybitnego gitarzysty Jimiego Hendrixa. Dlaczego wybrano w ogóle Wrocław?

"

Wrocław to moje rodzinne miasto, to miasto gitary. Wielu znakomitych gitarzystów pochodzi z Wrocławia: chociażby Janek Borysewicz, Mietek Jurecki, Jacek Krzaklewski. Tak więc jest to pewne „zagłębie gitary”, które funkcjonuje od wielu wielu lat. "

Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa wszystkich gitarzystów mówiąc, że wystarczy znać dosłownie parę akordów. Redakcja Antyradio.pl zapytała Cichońskiego, kto tak naprawdę może wziąć udział w Gitarowym Rekordzie Guinessa:

"

Może przyjść dosłownie każdy z gitarą, nawet jak zacznie się uczyć jutro czy pojutrze to zdąży nauczyć się 5 akordów „Hey Joe”, bo są to bardzo proste akordy. Mój syn, gdy miał 13-lat nauczył się w ciągu 5 dni tych akordów. "

Bluesman postanowił pokazać, że zagranie numeru jest naprawdę dziecinnie proste:

Podczas imprezy uczestnicy wykonają nie tylko ten utwór, ale również „Little Wing”, „Wild Thing”, „Roadhouse Blues” czy „Kiedy byłem małych chłopcem” Tadeusza Nalepy, który zostanie uczczony podczas tego wydarzenia.

Oprócz Gitarowego Rekordu Guinessa melomani będą mogli wybrać się na szereg koncertów takich kapel, jak m.in. The Cranberries, Lacuna Coil, Dog Eat Dog, Enter Shikari czy Acid Drinkers z programem „Tribute to Lemmy”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Anty TV