10.05.2016 13:28

Jak zagrać na perkusji żonglując pałeczkami?

Ten muzyk opanował synchronizację ruchów do perfekcji. Zobaczcie, jak pewien muzyk zaskoczył przechodniów.

Jak zagrać na perkusji żonglując pałeczkami?
foto: kadr z wideo

Gorąca Hiszpania, turystyczne miasto Saragossa. Zwiedzasz kolejne zabytki, rozkoszujesz się tutejszą kuchnią i spalasz na słońcu nos na kolor krwistoczerwony. Na ulicach spotykasz kolejnych grajków, którzy starają się zadziwić przechodniów ochoczo szarpiąc struny gitary czy dudniąc w bębny.

Nagle zauważasz perkusistę, który rozkłada swój sprzęt muzyczny. Myślisz sobie, że to kolejny rockman, który chce udowodnić, że jest tak samo dobry jak Mike Portnoy. Wiadomo, że pod względem efektywności trudno dorównać byłemu perkusiście Dream Theater. Artysta potrafi wyprawiać cuda na scenie, ale jak sam podkreśla jest rzesza muzyków, którzy depczą mu po piętach i patrząc na poniższe nagranie rzeczywiście można by stwierdzić, że konkurencja nie śpi.

Grajek przy luzackim akompaniamencie wystukuje stopą rytm w bęben basowy i jednocześnie żongluje pałeczkami do perkusji, które rytmicznie uderzają w odpowiednie bębny. Tak, to jest możliwe!

Skąd pochodzi zwariowany grajek? Fran Fuman Cruz Cedeira, który ukrywa się pod pseudonimem Fuman Musicoloco, to absolwent Escuela de Circo Carampa. Jest on akrobatą, muzykiem, klownem, który swego czasu pracował w cyrkach i na swoim koncie ma kilka nagród na festiwalach cyrkowych. Obecnie występuje solo ze swoim show, w którym łączy wszystkie swoje cyrkowe oraz muzyczne umiejętności.

Zresztą przekonajcie się, jak wygląda takie widowisko:

Cieszy zatem fakt, że dzięki nagraniu, w którym cyrkowiec występuje na ulicy, o artyście dowiedziało się wiele osób. Podobna sytuacja miała miejsce w Argentynie, gdzie na ulicach Buenos Aires szaleją grajkowie potrafiący odegrać heavy metal na plastikowych bębnach. Warto również wspomnieć o coverze Depeche Mode zagranym na rurach pcv. Jak widać na ulicach można odnaleźć prawdziwe talenty!

Jak oceniacie ulicznego grajka, który żongluje pałeczkami perkusyjnymi?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele