21.11.2016 12:26

Jak zagrać najlepsze riffy Rage Against the Machine i Audioslave?

Tom Morello to Wasz gitarowy bóg i zrobilibyście wszystko, by grać jak on? To wideo powinno Was zainteresować...

Jak zagrać najlepsze riffy Rage Against the Machine i Audioslave?
foto: kadr z wideo

Tom Morello nie bez powodu zaliczany jest do najbardziej kreatywnych gitarzystów w świecie rocka. Jego charakterystyczny styl zdobył szerokie uznanie jeszcze za czasów jego działalności w Rage Against the Machine, a następnie muzyk kontynuował swoje eksperymenty pod szyldem Audioslave z Chrisem Cornellem u boku. Na koncie ma też m.in. współpracę z Brucem Springsteenem i solowe projekty, a ostatnimi czasy udziela się w Prophets of Rage.

Utwory współtworzone przez nowojorskiego gitarzystę ciężko zliczyć, a jeszcze większym wyzwaniem może okazać się próba ich odtworzenia. To normalne, że fani danego gitarzysty prędzej czy później chcą wziąć na warsztat jego utwory. W przypadku Toma Morello z pomocą przyszedł im teraz YouTuber Karl Golden.

Instrumentalista nie tylko dokonał selekcji najpopularniejszych riffów Morello z katalogu formacji Rage Against the Machine i Audioslave, pośród których nie zabrakło takich hitów jak „Sleep Now In The Fire”, „Cochise”, „Guerilla Radio” i „Show Me How To Live”. Golden połączył je również w jedną długą suitę, w nieco zwolnionej wersji.

Dzięki temu zabiegowi, a także wyraźnym zbliżeniom na pracę muzyka i dodaniu dynamicznie zmieniających się tabulatur, odtworzenie partii Toma Morello powinno być znacznie łatwiejsze nawet dla mniej zaawansowanego gitarzysty. Teraz każdy może czarować instrumentalne szaleństwa godne nowojorczyka!

Wspomniane wideo obejrzycie poniżej:

Za mało? Dzięki podobnemu nagraniu pokażemy Wam również jak grać na gitarze jak Slash na „Appetite for Destruction”. W szlifowaniu instrumentalnej pasji mogą Wam też pomóc rady od samego Kirka Hammetta. W ostateczności pozostają Wam do dyspozycji takie wynalazki jak Chordelia i FRETX.

A jaki jest Wasz ulubiony riff Toma Morello?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Rage Against the Machine Audioslave