Jak zagrać najlepsze riffy Rage Against the Machine i Audioslave?

Jakub Gańko
21.11.2016 12:26
Jak zagrać najlepsze riffy Rage Against the Machine i Audioslave? Fot. kadr z wideo

Tom Morello to Wasz gitarowy bóg i zrobilibyście wszystko, by grać jak on? To wideo powinno Was zainteresować...

Tom Morello nie bez powodu zaliczany jest do najbardziej kreatywnych gitarzystów w świecie rocka. Jego charakterystyczny styl zdobył szerokie uznanie jeszcze za czasów jego działalności w Rage Against the Machine, a następnie muzyk kontynuował swoje eksperymenty pod szyldem Audioslave z Chrisem Cornellem u boku. Na koncie ma też m.in. współpracę z Brucem Springsteenem i solowe projekty, a ostatnimi czasy udziela się w Prophets of Rage.

Utwory współtworzone przez nowojorskiego gitarzystę ciężko zliczyć, a jeszcze większym wyzwaniem może okazać się próba ich odtworzenia. To normalne, że fani danego gitarzysty prędzej czy później chcą wziąć na warsztat jego utwory. W przypadku Toma Morello z pomocą przyszedł im teraz YouTuber Karl Golden.

Instrumentalista nie tylko dokonał selekcji najpopularniejszych riffów Morello z katalogu formacji Rage Against the Machine i Audioslave, pośród których nie zabrakło takich hitów jak „Sleep Now In The Fire”, „Cochise”, „Guerilla Radio” i „Show Me How To Live”. Golden połączył je również w jedną długą suitę, w nieco zwolnionej wersji.

Dzięki temu zabiegowi, a także wyraźnym zbliżeniom na pracę muzyka i dodaniu dynamicznie zmieniających się tabulatur, odtworzenie partii Toma Morello powinno być znacznie łatwiejsze nawet dla mniej zaawansowanego gitarzysty. Teraz każdy może czarować instrumentalne szaleństwa godne nowojorczyka!

Wspomniane wideo obejrzycie poniżej:

Za mało? Dzięki podobnemu nagraniu pokażemy Wam również jak grać na gitarze jak Slash na „Appetite for Destruction”. W szlifowaniu instrumentalnej pasji mogą Wam też pomóc rady od samego Kirka Hammetta. W ostateczności pozostają Wam do dyspozycji takie wynalazki jak Chordelia i FRETX.

A jaki jest Wasz ulubiony riff Toma Morello?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.