02.01.2019 12:39

Jak zmieniali się muzycy Iron Maiden na przestrzeni lat?

Zobaczcie, jak na przestrzeni lat zmieniali się muzycy Iron Maiden.

Iron Maiden
foto: Ilpo Musto / Rex Features/EAST NEWS

Wszystko zaczęło się w 1975 roku, gdy basista Steve Harris postanowił założyć swój własny zespół. Czy mógł sądzić, że Iron Maiden stanie się jednym z najsłynniejszych przedstawicieli heavymetalu? Na pierwszej EP-ce "Soundhouse Tapes" pojawił się wokalista Paul Di’Anno, gitarzysta Dave Murray, Steve Harris oraz perkusista Doug Sampson. Na przestrzeni lat skład niejednokrotnie się zmieniał, a obecnie na scenie szaleją Bruce Dickinson, Janick Gers, Adrian Smith, Nicko McBrain oraz dwaj muzycy, którzy są od samego początku - Harris i Murray.

Jak zmieniali się muzycy Iron Maiden na przestrzeni lat?

Można byłoby rozpisywać się na temat historii Iron Maiden - 16. studyjnych płyt, niezliczone nagrody, ponad 500 złotych i platynowych płyt, jak również ogromna ilość koncertów, które szybko się wyprzedają. Muzycy nie zwalniają tempa i nic nie jest w stanie ich zatrzymać przed tworzeniem nowych dźwięków, koncertowaniem i wprawianiem fanów w muzyczną ekstazę. Chociaż latka lecą, to na scenie tego nie widać, muzycy dają z siebie wszystko, w końcu Iron Maiden to jeden z najlepszych koncertowych zespołów.

Zobacz także: Jak zmieniali się muzycy Metalliki na przestrzeni lat? 

Jak artyści wyglądali kiedyś? Chcielibyście obejrzeć stare zdjęcia muzyków Iron Maiden? Jeśli tak, to dobrze trafiliście. Zobaczcie, jak artyści zmienili się na przestrzeni lat.

Ostatni raz mogliśmy podziwiać Iron Maiden w Polsce 27 i 28 lipca 2018 w Krakowie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Iron Maiden Duperele