21.08.2018 13:43

Jak zmieniali się muzycy Metalliki na przestrzeni lat?

Czy czas był łaskawy dla artystów grupy Metallica? Zobaczcie, jak wyglądali kiedyś słynni metalowcy!

Metallica w latach 80.
foto: EAST NEWS

Wszystko zaczęło się w 1981 roku, gdy dwóch muzycznych maniaków zakochanych w nurcie New Wave of British Heavy Metal postanowiło założyć zespół metalowy i podbić świat. Zapewne nie oczekiwali aż tak ogromnego sukcesu, ale udało się im osiągnąć naprawdę wiele. Wystarczy wspomnieć, że  „Czarny Album” Metalliki w 2012 roku pokrył się 16-krotną platyną i album nadal jest jedną na najczęściej kupowanych płyt na rynku muzycznym.

Gdy muzycy zaczynali swoją przygodę z Metallicą byli bandą długowłosych dzieciaków, która chciała po prostu grać dobrą muzykę, jechać w trasy i dobrze się bawić. Z biegiem czasu zmieniało się brzmienie zespołu, zmieniali się basiści i też sami artyści dojrzewali. Długie fryzury zniknęły w latach 90., zaczęła się nowa era. Pomimo siwych włosów, które pojawiły się w XXI wieku muzycy nadal skaczą na scenie nie gorzej niż ich młodsi naśladowcy. Co więcej mają nadal poczucie humoru, a James Hetfield wciąż obdarza swoją publiczność szerokim uśmiechem ze sceny.

Muzycy Metalliki – jak wyglądali kiedyś, jak wyglądają teraz?

Zobaczcie zatem, jak na przestrzeni lat zmieniali się artyści Metalliki:

Metallica wróci do Europy w 2019

Formacja zagrała 28 kwietnia 2018 roku w Krakowie i już zapowiedziała, że wróci do Europy. Stanie się to w maju 2019, zatem niebawem pojawi się kolejna okazja dla fanów, by zobaczyć idoli na scenie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele Galeria