22.11.2016 12:56

Jak zostać perkusistą bez perkusji?

Marzy Ci się kariera bębniarza, ale nie chcesz wkurzać sąsiadów? Spodoba Ci się wynalazek Freedrum, dzięki któremu będziesz mógł ćwiczyć zawsze i wszędzie.

Jak zostać perkusistą bez perkusji?
foto: kadr z wideo

Chciałbyś wymiatać na perkusji jak najlepsi bębniarze rocka? Chętnie poćwiczyłbyś nieco na instrumencie, ale do dyspozycji masz tylko garnki z kuchni? Co więcej, w Twoim mieszkaniu nie pomieści się kosztowny zestaw perkusyjny? Jeśli odpowiedź na te wszystkie pytania brzmi tak, to mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Na pewno nieraz widzieliście kogoś w metrze grającego blasty w powietrzu. Teraz sobie wyobraźcie, że istnieje taki wynalazek, dzięki któremu taki trening nabierze sensu. Freedrum, bo tak nazywa się ten projekt, stworzony jest po to, żeby bębnić wszędzie, gdzie się tylko da i to bez przeszkadzania innym.

Wystarczy, że masz pałeczki do perkusji, smartfona i słuchawki. Czujniki przymocowujesz do pałeczek, łączysz z telefonem za pomocą Bluetooth... i wtedy zaczyna się magia:

Czujniki możesz również przymocować do swoich nóg. Ustrojstwo działa na Androidzie, choć z drobnym opóźnieniem i konstruktorzy rekomendują bardziej iOS. Aby używać Freedrum niepotrzebny jest Ci dostęp do internetu.

Tak o projekcie wypowiada się wynalazca August Bering:

"

Chcemy dostarczyć doświadczenie wyciszonego studia na zewnątrz, na twoją sofę, czy w inne miejsce, gdzie masz dostęp do smartfona. Niezależnie od tego, czy jesteś aspirującym perkusistą czy robisz to już od dekad - Freedrum jest zaprojektowany, by stworzyć niesamowite doświadczenie dla bębniarzy reprezentujących różny poziom! "

Twórcy Freedrum prowadzą obecnie akcję crowndfundingową. Urządzenie możecie dostać już za 69 dolarów.

Jak oceniacie ten wynalazek?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele