01.09.2015 13:38

Jak zrobić gitarę basową z balonów?

Balonowa gitara basowa. Tak, to jest do zrobienia. Nie masz instrumentu, pieniędzy, ale za to posiadasz duże chęci i trochę talentu manualnego? Zobacz, jak skonstruować bas z gumowych zabawek.

Jak zrobić gitarę basową z balonów?
foto: balloonbass.com

Kolejny raz powiedzenie „zrobić coś z  niczego” zdecydowanie znajduje swoje potwierdzenie. Tym razem zapraszamy Was na lekcję tworzenia gitary basowej tylko i wyłącznie za pomocą balonów i powietrza. Można? Można!

Przekonajcie się o tym oglądając wideo.

Twórcą powyższej gitary jest Addi Somekh, profesjonalny „balonowy skręcacz”. Dla niego ukręcenie pieska z podłużnych balonów to błahostka.

"

Tworzę i gram na basach stworzonych z balonów, co ma duchowe znaczenie, ale jednocześnie jest obsesyjnie niebezpieczne. (...) Instrumenty są zrobione z 11-calowych balonów i dwóch cienkich balonów do skręcania – pierwszego używam jako struny, a drugiego jako rezonatora umieszczonego w środku. "

Balony Addiego mają według autora trzy i pół oktawy i są w stanie osiągnąć naprawdę głębokie oraz niskie częstotliwości, ale mają także potencjał do wydawania z siebie dźwięków jak... mandolina.

Pierwowzór basowego balonu został skonstruowany przez Seana Rooneya, kanadyjskiego „baloniarza”.

Wiecie już, jak skonstruować instrument z materiałów, których być może się nie spodziewaliście. Macie nietypowy bas, ale jak na nim grać? Posłuchajcie utworu „The National Anthem” zespołu Radiohead zagranego między innymi na balonowej gitarze basowej!

Podoba Wam się brzmienie nietypowego basu?

Magda Słomka
Tagi: Duperele