04.09.2017 14:02

Jaką nazwę miał Nickelback na początku kariery?

Zdjęcie jest podpowiedzią, bowiem nazwa zespołu mocno nawiązywała do miasta, z którego pochodzili muzycy.

Jaką nazwę miał Nickelback na początku kariery?
foto: Digital Focus Intl / EMPICS Entertainment / East News; materiały prasowe; Caryca Pejnta

Gdy zakładasz zespół stoisz przed trudnym dylematem - jak nazwać swoją kapelę? Zastanawiasz się co by tutaj wymyślić, bo przecież nazwa musi być kreatywna, żeby nie okazało się, że obok w garażu siedzi inna grupa, która ma podobną nazwę.

Jak było zatem z Nickelback? Nazwę zaproponował Mike Kroegera, który pracując w kawiarni często wydając resztę mówił „Here's your nickel back”. Pomysł takiej właśnie nazwy narodził się w 1996 roku podczas nagrywania demówki zatytułowanej „Hesher”.

Nim jednak do tego doszło panowie nazywali się zupełnie inaczej, o czym wspomniał w jednym z wywiadów gitarzysta Ryan Peake:

"

Zespół nazywał się Village Idiot. Nasze małe miasto Hanna było prawie że wielkości wsi, więc sądziłem, że nazwa jest adekwatna. Graliśmy wtedy sporo Tragically Hip. "

Czy Wam też od razu nasuwa się skojarzenie z zespołem Village People z lat 70.? Może dobrze, że Kanadyjczycy zmienili nazwę, bo pierwszy pomysł nie był zbyt błyskotliwy.

foto: wordpress.com

Nickelback obecnie promuje następcę „No Fixed Address”, czyli krążek „Feed the Machine”. Premiera albumu odbyła się 9 czerwca 2017 roku i na longplayu pojawiły się takie kompozycje, jak m.in. „Song On Fire”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Nickelback