Jaką nazwę miał Nickelback na początku kariery?

Aleksandra Degórska
04.09.2017 14:02
Jaką nazwę miał Nickelback na początku kariery? Fot. Digital Focus Intl / EMPICS Entertainment / East News; materiały prasowe; Caryca Pejnta

Zdjęcie jest podpowiedzią, bowiem nazwa zespołu mocno nawiązywała do miasta, z którego pochodzili muzycy.

Gdy zakładasz zespół stoisz przed trudnym dylematem - jak nazwać swoją kapelę? Zastanawiasz się co by tutaj wymyślić, bo przecież nazwa musi być kreatywna, żeby nie okazało się, że obok w garażu siedzi inna grupa, która ma podobną nazwę.

Jak było zatem z Nickelback? Nazwę zaproponował Mike Kroegera, który pracując w kawiarni często wydając resztę mówił „Here's your nickel back”. Pomysł takiej właśnie nazwy narodził się w 1996 roku podczas nagrywania demówki zatytułowanej „Hesher”.

Nim jednak do tego doszło panowie nazywali się zupełnie inaczej, o czym wspomniał w jednym z wywiadów gitarzysta Ryan Peake:

Zespół nazywał się Village Idiot. Nasze małe miasto Hanna było prawie że wielkości wsi, więc sądziłem, że nazwa jest adekwatna. Graliśmy wtedy sporo Tragically Hip.

Czy Wam też od razu nasuwa się skojarzenie z zespołem Village People z lat 70.? Może dobrze, że Kanadyjczycy zmienili nazwę, bo pierwszy pomysł nie był zbyt błyskotliwy.

foto: wordpress.com Fot. foto: wordpress.com

Nickelback obecnie promuje następcę „No Fixed Address”, czyli krążek „Feed the Machine”. Premiera albumu odbyła się 9 czerwca 2017 roku i na longplayu pojawiły się takie kompozycje, jak m.in. „Song On Fire”.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.