15.10.2018 14:21

Jaki album jest najpopularniejszy w Wielkiej Brytanii?

Po jaką płytę najczęściej sięgają Brytyjczycy? Pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych albumów raczej Was nie zdziwi.

Jaki album jest najpopularniejszy w Wielkiej Brytanii?
foto: shutterstock.com

Wielka Brytania zawsze miała sporo do powiedzenia w kwestii muzyki. To właśnie na Wyspach swoją rewolucję rozpoczęli Beatlesi, w latach 80. new romantic był najlepszym brytyjskim towarem eksportowym, zaś w latach 90. pokazały światu brit pop. Oczywiście takich muzycznych zjawisk w Wielkiej Brytanii było więcej, ale która płyta okazała się być ulubioną przez Brytyjczyków?

Jaka jest najpopularniejsza płyta w Wielkiej Brytanii?

The Official Charts Company postanowiło zerknąć na krążki, które pojawiły się w Wielkiej Brytanii od 1969 roku. Wzięto pod uwagę wyniki sprzedaży, jak również stream i ilość pobieranych albumów. Okazało się, że numerem jeden okazał się być krążek, który pojawił się na rynku ponad 50 lat temu. Mowa o legendarnej płycie The Beatles zatytułowanej „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band”. Album w sumie rozszedł się w liczbie 5,34 milionów egzemplarzy.

foto: materiały prasowe

Na drugiej pozycji uplasowała się brytyjska wokalistka Adele z albumem „21”, brąz należy do Oasis z „(What’s the Story) Morning Glory?”. Kolejno w zestawieniu pojawiły się płyty Pink Floyd „The Dark Side of the Moon” i Michael Jackson z „Thriller”.

Paul McCartney zagra w Polsce w 2018

Były Beatles już niebawem pojawi się w Polsce. Paul McCartney wystąpi 3 grudnia 2018 w TAURON Arena Kraków. Muzyk będzie promować swój 17. solowy album studyjny zatytułowany „Egypt Station”.

Który album jest najlepszy?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News