09.03.2017 10:19

Jaki jest ulubiony gitarowy akord Johna Petrucciego?

Gitarzysta Dream Theater bez chwili namysłu odpowiedział na to pytanie. Sprawdźcie, dlaczego dokonał akurat takiego wyboru.

Jaki jest ulubiony gitarowy akord Johna Petrucciego?
foto: Gonzales Photo / Avalon / Reporter / East News

Każdy muzyk ma swoich idoli i marzy, żeby kiedyś grać równie dobrze. Wszystko zaczyna się od naśladowania ulubionych muzyków, by w końcu wyrobić swój własny styl. Również Petrucci ma takie właśnie wzorce, o których postanowił ostatnio nieco opowiedzieć.

W każdym wywiadzie przeprowadzonym z gitarzystą Dream Theater możemy znaleźć opinie muzyka dotyczące nauki gry na gitarze czy trudnościach związanych z zawodem artysty. Johna Petrucciego zapytano tym razem o jego ulubiony gitarowy akord, który mógłby grać do końca życia.

Muzyk bez zastanowienia odpowiedział:

"

Akord otwierający „Hemispheres” grupy Rush. Jest to tonacja Fis-dur z dodaną kwartą oraz septymą małą. Powinien się nazywać „Akord Alexa Lifesona”, bo to on wpadł na ten pomysł. "

„Hemispheres” to 6. album zespołu wydany w 1978 roku i następca płyty „A Farewell to Kings”. Akord, o którym mówi gitarzysta to otwierające pierwsze takty z utworu „Cygnus X-1, Book II: Hemispheres”.

Wsłuchajcie się w to nagranie, które uwielbia John Petrucci:

Muzyk również zdradził, że jego ulubioną solówką, którą chętnie wykonuje na żywo jest ta z utworu „The Spirit Carries On” pochodzącego z płyty „Metropolis Pt. 2: Scenes from a Memory”. Posłuchajcie, o czym jeszcze opowiedział Petrucci w wywiadzie:

Gitarzystę będziemy mogli zobaczyć już 16 maja 2017 roku w katowickim Spodku. Zamiast jednak promować ostatni album „The Astonishing”, Dream Theater postanowił hucznie świętować 25-lecie „Images and Words”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Dream Theater