Jaki jest ulubiony gitarowy akord Johna Petrucciego?

Aleksandra Degórska
09.03.2017 10:19
Jaki jest ulubiony gitarowy akord Johna Petrucciego? Fot. Gonzales Photo / Avalon / Reporter / East News

Gitarzysta Dream Theater bez chwili namysłu odpowiedział na to pytanie. Sprawdźcie, dlaczego dokonał akurat takiego wyboru.

Każdy muzyk ma swoich idoli i marzy, żeby kiedyś grać równie dobrze. Wszystko zaczyna się od naśladowania ulubionych muzyków, by w końcu wyrobić swój własny styl. Również Petrucci ma takie właśnie wzorce, o których postanowił ostatnio nieco opowiedzieć.

W każdym wywiadzie przeprowadzonym z gitarzystą Dream Theater możemy znaleźć opinie muzyka dotyczące nauki gry na gitarze czy trudnościach związanych z zawodem artysty. Johna Petrucciego zapytano tym razem o jego ulubiony gitarowy akord, który mógłby grać do końca życia.

Muzyk bez zastanowienia odpowiedział:

Akord otwierający „Hemispheres” grupy Rush. Jest to tonacja Fis-dur z dodaną kwartą oraz septymą małą. Powinien się nazywać „Akord Alexa Lifesona”, bo to on wpadł na ten pomysł.

„Hemispheres” to 6. album zespołu wydany w 1978 roku i następca płyty „A Farewell to Kings”. Akord, o którym mówi gitarzysta to otwierające pierwsze takty z utworu „Cygnus X-1, Book II: Hemispheres”.

Wsłuchajcie się w to nagranie, które uwielbia John Petrucci:

Muzyk również zdradził, że jego ulubioną solówką, którą chętnie wykonuje na żywo jest ta z utworu „The Spirit Carries On” pochodzącego z płyty „Metropolis Pt. 2: Scenes from a Memory”. Posłuchajcie, o czym jeszcze opowiedział Petrucci w wywiadzie:

Gitarzystę będziemy mogli zobaczyć już 16 maja 2017 roku w katowickim Spodku. Zamiast jednak promować ostatni album „The Astonishing”, Dream Theater postanowił hucznie świętować 25-lecie „Images and Words”.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.