27.04.2018 12:14

Jaki polski cover zagra Metallica w Krakowie? [WYNIKI SONDY]

Wiemy już, jaki polski cover powinna zagrać Metallica na najbliższym koncercie. Sprawdźcie wyniki sondy.

Metallica na koncercie
foto: EDMOND SADAKA EDMOND/SIPA/EAST NEWS

Czy Wy też już nie możecie doczekać się koncertu Metalliki w Polsce? 28 kwietnia 2018 roku w Krakowie zespół wystąpi w ramach trasy promującej „Hardwired… To Self-Destruct”. Jednak oprócz znanych utworów, jak i nowego materiału usłyszymy zapewne i polski cover.

Skąd to wiemy? Rob Trujillo i Kirk Hammett już wielokrotnie zaprezentowali podczas europejskich koncertów covery twórców, którzy są popularni w danym kraju. Logicznym jest zatem, że również w Polsce usłyszymy polski cover.

Polski cover na koncercie Metalliki w Krakowie

Postanowiliśmy zapytać fanów Metalliki, jaki utwór chcieliby usłyszeć w Krakowie. Zwycięzcą okazał się Dżem z utworem „Whisky moja żona”, na drugim miejscu natomiast znalazł się numer „Mniej niż zero” Lady Pank.

Brąz zdobył utwór Sławomira „Miłość w Zakopanem” -  pewien bloger zauważył w tym utworze podobieństwo do solówki z piosenki Ozzy’ego Osbourne’a „Mr. Crowley” z 1980, zatem może Kirk Hammett zdecyduje się na zagranie tego kawałka?

Tak prezentują się wyniki sondy:

metallica sonda 2

Metallica zaprezentowała dotychczas czeskiej publiczności cover „Jožin z bažin” grupy Banjo Band, zaś fanom w Budapeszcie „A Legjobb Méreg”. Grupa zagrała również utwory Drafiego Deutschera oraz Petera Schillinga na koncertach w Stuttgarcie, zaś w Szwajcarii wykonała cover Celtic Frost.

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele