23.08.2018 13:03

Jakich słów nadużywają w tekstach słynne zespoły metalowe?

Też zauważyliście, że niektóre kapele mają swoje ulubione słowa, które pojawiają się w właściwie każdym ich kawałku? Sprawdźcie, z jakimi wyrazami przesadzają m.in. Metallica, Slayer i Dragonforce.

Jakich słów nadużywają w tekstach słynne zespoły metalowe?
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl, Paint

Są zespoły, które można rozpoznać natychmiast po brzmieniu. Są też grupy, które łatwo rozpoznać po … tekstach ich piosenek.

Podobnie jak wokaliści czy instrumentaliści mają swój specyficzny, wypracowany przez lata styl, tak samo autorzy tekstów mają typowe dla siebie środki stylistyczne, ulubione tematy, a także charakterystyczne słowa, które lubią wtrącać do tekstów.

Bywa i tak, że pewne słowa występują w tekstach piosenek danego wykonawcy tak często, że niemalże staje się to kliszą. A jeśli tak się dzieje, fani mają znakomity powód do żartów.

Żartowano, że połowę tekstów The Beatles stanowią słowa „love” i „yeah, yeah, yeah”. Teksty Sabatonu wielu kpiarzy streszcza zdaniem: „wojna tu była tak!” A jak to wygląda u innych słynnych kapel?

Słowa nadużywane przez słynne zespoły metalowe

Portal Blend Guitar przygotował kompilację wyrazów nadużywanych w tekstach utworów gwiazd metalu – Dragonforce, Metalliki, Megadeth, Korna, Slayera, Pantery i Kreatora. Jak myślicie, o jakie słowa chodzi? Sprawdźcie sami:

Quiz: tytuł prawdziwy czy zmyślony?

Przygotowaliśmy dla Was zabawę, w której postanowiliśmy pobawić się tekstowymi kliszami, występującymi u słynnych wykonawców. Sprawdźcie, czy rozpoznacie, które tytuły piosenek są prawdziwe, a które wymyśliliśmy sami.

Maciej Koprowicz
Tagi: Metallica Duperele