26.11.2016 13:31

Jakie były najważniejsze albumy w życiu Coreya Taylora?

Corey Taylor dzięki swojej twórczości w Slipknocie i Stone Sour zdobył całe rzesze fanów na świecie. Co się jednak stanie, jeśli postawimy wokalistę po drugiej stronie czwartej ściany, w roli miłośnika muzyki?

Jakie były najważniejsze albumy w życiu Coreya Taylora?
foto: Kobaru / Antyradio.pl + Hrabia pejnta

Slipknot zakończył trasę koncertową, a Corey Taylor zapowiadał, że w styczniu wejdzie do studia nagraniowego, by zarejestrować najnowszy krążek Stone Sour, którego premiera jest zapowiadana na połowę 2017 roku. Zespół ma przygotowane wstępne wersje 18 utworów, które mogą znaleźć się na nadchodzącym wydawnictwie.

Według słów Shawna „Clowna” Crahana z kolei, w lutym ruszą prace nad następcą „.5: The Gray Chapter” Slipknota z 2014 roku. Perkusista zamierza zabrać się za tworzenie nowego materiału wspólnie z gitarzystą kapeli, Jimem Rootem.

Corey Taylor ma przed sobą pracowite miesiące, jednak znalazł chwilę na przyjemności – zanurzył się we wspomnieniach i wskazał płyty, które najbardziej wpłynęły na jego życie i niego samego, jako artystę. Poznaliśmy już jego ulubione płyty thrashmetalowe, a teraz czas na szersze spojrzenie na największe inspiracje muzyka.

Nie tak dawno lider Slipknota i Stone Sour przeprowadził wywiad z członkami Metallicy, toteż obecność tej kapeli wśród najważniejszych krążków w kolekcji wokalisty nie dziwi. Podobnie ma się sprawa z Iron Maiden, którego „Running Free” usłyszeliśmy na ostatniej epce Stone Sour, „Straight Outta Burbank”, której tytuł jest oczywiście nawiązaniem do kultowego krążka N.W.A., „Straight Outta Compton”.

Oprócz tych oczywistych wyborów znajdzie się jednak kilka pozycji, które mogą zaskoczyć mniej otwartych słuchaczy. Okazuje się na przykład, że Corey jest wielkim fanem pewnego musicalu…

O jakie widowisko chodzi? Sprawdźcie sami:

Wygląda na to, że wokalista jest miłośnikiem klasycznego rocka i metalu, co może zaskakiwać metalowych purystów żyjących w przeświadczeniu, że nu-metalowi artyści nie mają nic wspólnego z prawdziwym heavy metalem. Korzenie muzyka leżą wyraźnie w brzmieniach, które wychowały całe pokolenia słuchaczy cięższych brzmień.

Corey Taylor to już kolejna gwiazda ostrej muzyki, która podzieliła się ze słuchaczami swoimi najważniejszymi płytami. Jeśli chcecie poznać więcej znakomitej muzyki, która odcisnęła znaczne piętno na obrazie aktualnej sceny rocka i metalu, sprawdźcie ulubione płyty tych muzyków:

Podoba Wam się wybór frontmana Slipknota?

Maciej Daszuta
Tagi: Rock News Slipknot Corey Taylor Galeria