25.02.2016 12:41

Jakie gadżety Iron Maiden kupisz podczas trasy koncertowej?

Formacja właśnie ruszyła z koncertową machiną. Sprawdźcie, co można nabyć przed występem kapeli.

Jakie gadżety Iron Maiden kupisz podczas trasy koncertowej?
foto: facebook.com/TheBBTCenter

Zespół rozpoczął 24 lutego 2016 roku trasę promującą album „The Book of Souls”, który ukazał się 4 września 2015. Na następcę krążka „The Final Frontier” wielbiciele kapeli musieli czekać aż 5 lat.

Jeszcze w 2015 roku grupa nie wiedziała, czy wybierze się w trasę, bowiem warunkiem był całkowity powrót do zdrowia Bruce'a Dickinsona, który walczył z rakiem.

Całe szczęście wokalista ma się już dobrze i kapela ruszyła z koncertami:

"

Teraz zagramy ludziom nowy krążek na żywo. Zostało mało biletów, większość występów w Stanach Zjednoczonych jest wyprzedanych. To niesamowite. "

Podczas koncertów fani zespołu będą mogli nabyć gadżety związane z Iron Maiden. Do wyboru jest wiele różnych przedmiotów, jak chociażby koszulki przedstawiające maskotkę kapeli w jej najnowszym wcieleniu nawiązującym do okładki ostatniej płyty.

Dla każdego coś dobrego:

Jeśli tego Wam mało, możecie również zakupić słuchawki sygnowane nazwą kapeli czy też piwo Trooper, które poleca sam Eddie. Dla tych, którzy cenią sobie styl w sam raz będą sygnety z wizerunkiem maskotki formacji.

Jako support przed Iron Maiden gra The Raven Age, w składzie którego znajduje się syn Stevena Harrisa. Natomiast tuż przed pojawieniem się na scenie Żelaznej Dziewicy na telebimach wyświetlany jest krótki film z Eddiem i nowym Boeingiem w roli głównej:

Kapela podróżuje nie byle czym, bo Boeingiem 747-400 Jumbo Jet, za sterami którego zasiadł sam Bruce Dickinson. Jak przyznał pilot, zespół postanowił zmienić samolot, bowiem wcześniejszy model 757 nie był wystarczająco duży na potrzeby formacji, która postanowiła zmieścić w nim cały potrzebny ekwipunek oraz załogę.

Wstępnie mówi się, że zespół spędzi w nim 150 godzin. Nie jest to pierwszy raz, gdy kapela wybiera się w trasę własnym samolotem, jednak tym razem Boeing zawita również do Europy. Polscy fani będą mogli zobaczyć kapelę już 3 lipca 2016 we Wrocławiu.

Bruce Dickinson ma ręce pełne roboty. Nie dość, że Iron Maiden rozpoczął trasę, to wokalista zamierza napisać autobiografię i zająć się wydaniem piwa sygnowanego logo Iron Maiden. Kiedy znajduje czas na to wszystko - nie wiadomo!

Sprawilibyście sobie koncertowe gadżety z Eddiem?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Iron Maiden