11.08.2016 09:18

Jakie są zachcianki Limp Bizkit przed koncertem we Wrocławiu?

Przed każdym występem trzeba się odpowiednio przygotować. Czego życzy sobie kapela od organizatorów występu?

Jakie są zachcianki Limp Bizkit przed koncertem we Wrocławiu?
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Koncert kapeli w naszym kraju zbliża się nieubłaganie. Już 27 sierpnia 2016 roku w ramach pierwszej edycji festiwalu Capital of Rock we Wrocławiu zagrają Bullet For My Valentine, Limp Bizkit oraz Rammstein. Impreza odbędzie się w związku z programem Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016.

Jak wiadomo sporo muzyków lubi pogrymasić i ich koncertowe zachcianki często zaskakują. Rosyjskie media tuż przed występem grupy Rammstein ujawniły ich wymagania dotyczące tego koncertu, które dotyczyły chociażby pokoi z białymi kanapami. Zapewne zachcianki formacji w stosunku do występu we Wrocławiu nie będą się znacznie różnić.

Okazuje się, że Limp Bizkit nie pozostaje w tyle i ich tour rider ma ponad 30 stron. Oczywiście są tam umieszczone informacje dotyczące warunków organizacyjno-technicznych oraz bezpieczeństwa.

Co więcej są tam umieszczone wymagania dotyczące samego backtage’u oraz pokojów muzyków. Sądziliście, że tylko popowe divy dbają o wyposażenie garderoby, gdzie musi się znaleźć ogromne zwierciadło? Otóż Limp Bizkit również chce się przeglądać w lustrze. Muzycy żądają ogromnych i dobrze oświetlonych zwierciadeł, jak również lampy umożliwiające regulację światła.

Kapela wymaga całego sztabu lekarzy. Zawsze pod bokiem musi być dentysta, masażysta, kręgarz i lekarz pierwszego kontaktu, w końcu kilkugodzinny wysiłek na scenie na pewno wykańcza i czasem trzeba nastawić stare kości. W zdrowym ciele zdrowy duch, zatem w jadłospisie nie może zabraknąć też zdrowej zupy z soczewicy.

Najdziwniejsze jednak zachcianki ma Fred Durst, który w swoim pokoju musi mieć dwie butelki z oliwką... dla dzieci, zbiornik z tlenem oraz sterylną maskę. No cóż, jeśli to ma pozytywnie wpłynąć na występ wokalisty, to trzeba spełnić jego koncertowe wymagania, by występ był naprawdę udany.

Zresztą zobaczcie, w jakiej formie jest zespół:

Nie od dziś wiadomo, że rockmani lubią wydziwiać z wymaganiami - boa dusiciel, M&M'sy bez cukierków w brązowym kolorze czy Haribo w kształcie misiów to tylko część z nich. Jak widać niektórzy mają kiepskie poczucie humoru, zaś biedni organizatorzy muszę spełniać wszystkie ich zachcianki.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Limp Bizkit