29.05.2018 10:36

Jakie utwory zagra Iron Maiden na koncertach w Polsce?

Za nami dwa koncerty trasy Legacy Of The Beast. Wygląda na to, już na tym jej etapie możemy przewidywać, co zespół Steve’a Harrisa zagra na dwóch występach w Krakowie.

Jakie utwory zagra Iron Maiden na koncertach w Polsce?
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

26 maja 2018 w Saku Suurhall w Tallinie Iron Maiden zainaugurował swoją trasę Legacy Of The Beast Tour. W zestawie utworów, wykonanych w stolicy Estonii nie zabrakło niespodzianek.

Zespół zagrał wiele utworów niewykonywanych od dawna, w tym „Flight Of Icarus”, który ostatni raz wykonywał w… 1986 roku! Niemałym zaskoczeniem były również dwa kawałki pochodzące z czasów, gdy wokalistą Maiden był  Blaze Bayley – „Sign Of The Cross” i „The Clansman”. Po wielu latach powróciły również „Where Eagles Dare”, „For the Greater Good of God” „The Wicker Man”.

Dwa dni później, w Hartwall Arenie w Helsinkach w Finlandii Iron Maiden posłużył się identyczną setlistą. Wszystko wskazuje na to, że obowiązywać będzie ona na całej trasie. Wygląda ona następująco:

Iron Maiden – setlista na Legacy Of The Beast Tour:

(„Doctor Doctor” UFO z taśmy)

(przemowa Winstona Churchilla z taśmy)

 1. „Aces High”
 2. „Where Eagles Dare”
 3. „2 Minutes to Midnight”
 4. „The Clansman”
 5. „The Trooper”
 6. „ Revelations”
 7.  „For the Greater Good of God”
 8. „The Wicker Man”
 9. „Sign of the Cross”
 10. „Flight of Icarus”
 11. „Fear of the Dark”
 12. „The Number of the Beast”
 13. „ Iron Maiden”

 Bisy:

 1. „The Evil That Men Do”
 2. „ Hallowed Be Thy Name”
 3. „ Run to the Hills”

(„Always Look on the Bright Side of Life” Monty’ego Pythona z taśmy)

Iron Maiden – koncerty w Polsce

Tegoroczna trasa koncertowa brytyjskiej legendy heavy metalu obejmuje również Polskę. Steve Harris i spółka dadzą u nas aż dwa koncerty - 27 i  28 lipca 2018 Iron Maiden zagra w Krakowie, w Tauron Arena Kraków. Najprawdopodobniej usłyszymy takie same utwory, jak estońska i fińska publiczność, ale o ewentualnych niespodziankach w setliście będziemy na bieżąco informować.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Iron Maiden