14.12.2016 15:07

Jakie wyposażenie ma samochód idealny dla muzyka?

Jay Leno prowadził słynny amerykański talk-show „The Tonight Show” w latach 1992 - 2009. Po nim, rolę gospodarza programu przejął Conan O'Brien, a dzięki zarobionym na programie milionom, Jay Leno miał okazję zająć się na emeryturze prawdziwymi przyjemnościami, szybkimi autami.

Jakie wyposażenie ma samochód idealny dla muzyka?
foto: kadr z wideo

Amerykański gwiazdor postanowił na dobre zająć się tym, co sprawia mu największą rozkosz, a mianowicie budową, doglądaniem i testowaniem zaprojektowanych zgodnie z jego upodobaniem aut, tzw. hot rodów. Po dokończeniu projektu, Jay Leno lubi oczywiście urządzić sobie przejażdżkę, podczas której najczęściej okazuje całemu miastu zadowolenie z nowego nabytku w swojej ekstrawaganckiej kolekcji.

Tym razem były gospodarz „The Tonight Show” podzielił się filmikiem, na którym widać jego radość związaną z przejażdżką bardzo niecodziennym samochodem. Właścicielem auta nie jest jednak Jay Leno, a Jeff Dunham, amerykański komik i brzuchomówca, znany najbardziej ze skeczu o Achmedzie, martwym terroryście.

Pojazd, który Jeff użyczył Jay'owi na potrzeby jego programu, „Jay Leno's Garage”, to dziwaczne połączenie gitary basowej i samochodu, które mogło wzbudzać kiedyś pożądanie. Zachodzą jednak obawy, że taki design dość znacznie się postarzał od momentu premiery tego dziwnego konceptu.

Okazuje się bowiem, że samochód, który zobaczycie na poniższym filmiku wcale nie jest jednym z niezliczonych projektów Jaya Leno przygotowanych na specjalne zamówienie, a był w rzeczywistości produkowany, a nawet reklamowany.

Vox Mobile, bo taką nazwę nosi autko pojawiło się na rynku w 1968 roku. Podstawą dla projektu jest Ford Cobra, z którego silnik oraz przekładnię wykorzystano w samochodzie. Oprócz ewidentnych nawiązań do muzyki w wyglądzie zewnętrznym, Vox Mobile posiada także faktyczne zastosowania. Można do niego podłączyć na przykład 32 gitary, a auto wykorzystać jako wzmacniacz. Co więcej, w bagażniku znajdziemy działające organy, które możemy wykorzystać jako akompaniament dla solowych popisów gitarzystów.

Sprawdźcie sami, jak prezentuje się jeżdżący bas z silnikiem Cobry:

Zobaczcie oryginalną reklamę tego niesamowitego auta:

Jak myślicie, czy dziś znalazłby się szaleniec, który zapłaciłby za taki samochód?

Maciej Daszuta
Tagi: Duperele