15.10.2015 16:41

Jakie zmiany czekają Gorillaz w 2016 roku?

Wirtualny zespół wróci na dobre. Damon Albarn oraz Jamie Hewlett uchylają rąbka tajemnicy w kwestii nowego albumu.

Jakie zmiany czekają Gorillaz w 2016 roku?
foto: kadr z wideo

Jeszcze pod koniec 2014 roku Damon Albarn ogłosił, że chce reaktywować Gorillaz i wejść do studia, by nagrać następcę płyty „The Fall”. Nie wiadomo było jednak, czy muzyk dotrzyma słowa.

Damon Albarn w końcu jednak wyjawił, że praca nad nowym materiałem Gorillaz rozpoczęła się na dobre:

"

Dopiero co zacząłem pracę nad nowym albumem Gorillaz. Jak dotąd, jest naprawdę szybki i jest bardzo energetyczny. Utknąłem na parę lat przy pianinie, gdzieś na Broadwayu. Chciałbym teraz zrobić coś zupełnie przeciwnego. "

Spekulacje na temat nowego albumu zaczęły się w momencie udostępnienia za pośrednictwem Instagrama nowych prac rysownika Jamiego Hewletta. Na dniach artysta potwierdził, iż Gorillaz zamierzają nagrać nowy krążek. Z jego słów wynikało, że album na pewno ukaże się w 2016 roku. Hewlett stwierdził również, że to co udało mu się usłyszeć z obozu Gorillaz brzmi świetnie. Jak na razie za wcześnie jest, by poznać więcej szczegółów dotyczących nowego krążka:

"

Albarn rozpoczął pracę nad krążkiem obok pozostałych projektów. Ja obecnie pracuję nad tym i 2016 rok będzie należeć do Gorillaz. "

Według słów rysownika, pierwsze próbki tego materiału pojawią się już pod koniec 2015 roku.

"

Damon jest bardzo płodnym twórcą - myślę, że nie zajmie mu to dużo czasu! "

Na pewno czekają nas nie tylko muzyczne, ale też i wizualne zmiany:

"

Nie mogę znowu robić tego samego, to mnie nie interesuje. W ten sam sposób Damon zmienia się wraz ze swoją muzyką i idzie do przodu. Robię dokładnie to samo co on, więc wygląd grafiki na pewno się zmieni. "

Zobaczcie, jak wyglądają projekty rysownika:

Jamie Hewlett jest na etapie poszukiwania nowych artystycznych rozwiązań:

"

Nie chcę zdradzić zbyt wiele, ale jestem na etapie eksperymentowania. To, czego staram się nie robić w czasie tworzenia, to oglądanie wystaw i prac innych artystów. Zamykam oczy i nie chcę wiedzieć, co inni robią. W przeszłości to zrujnowało moją kreatywność i nie chcę, by to się powtórzyło. "

Artysta obecnie doczekał się pierwszej wystawy swoich prac, zatytułowanej „The Suggestionists” w The Saatchi Gallery w London. Natomiast Damon Albarn ostatnio zajęty był oprawą muzyczną musicalu „Wonder.land” oraz zdążył wystąpić w parku rozrywki Banksy’ego, zwanym Dismaland.

Wyczekujecie nowego krążka od Gorillaz?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Gorillaz Damon Albarn