09.02.2018 12:57

James Bay prezentuje nowy singiel „Wild Love”

Trzykrotnie nominowany do Grammy, multiplatynowy wokalista, autor piosenek i artysta wraca z nowym singlem zatytułowanym „Wild Love”.

James Bay prezentuje nowy singiel „Wild Love”
foto: Photoshot/REPORTER/East News

Po serii publikowanych przez ostatnie miesiące zapowiedzi, James Bay w końcu wypuścił „Wild Love” - swoje pierwsze nagranie od czasu wydania debiutu „Chaos & The Calm”. Nagrany w Baltic Studios w Londynie kawałek został napisany i wyprodukowany przez Baya z pomocą jego wieloletniego przyjaciela i producenta Jona Greena oraz znanego ze współpracy z Adele czy Florence and The Machine, Paula Epwortha, który doszlifował całość.

Niektórzy fani zapewne uznają, że „Wild Love” to zupełnie inny kierunek w twórczości Jamesa, o czym powiedział sam wokalista:

"

Zdaję sobie sprawę, że niektóre z brzmieniowych rozwiązań nie były obecne na moim pierwszym albumie, choć chyba delikatnie je anonsowałem. Myślę jednak, że ta nowa muzyka da lepsze wyobrażenie o tym, kim jestem. Jak tylko zorientowałam się, że wrzucono mnie do szufladki z „intymnym, akustycznym gitarowym graniem”, wiedziałem, że muszę postawić sobie nowe muzyczne wyzwania. Chcę, by takie granie było częścią mojego repertuaru, ale nie chcę, by stanowiło jego całości. "

Posłuchajcie zatem, jak brzmi ten kawałek:

James Bay opowiedział krótko o tematyce utworu:

"

To piosenka o zakochiwaniu się, Coś, co czujemy, gdy po raz pierwszy spotykamy tę osobę albo coś, co rozpala się na nowo w dłuższym związku. To utwór o tęsknocie za drugą osobą. Obojętne czy to ktoś, kogo widzimy w tym samym pomieszczeniu czy - jak to było w moim przypadku - ktoś, o kim nie możemy przestać myśleć, gdziekolwiek na świecie byśmy się nie znaleźli. "

Po wydaniu debiutu „Chaos And The Calm”, na którym znalazły się kawałki „Hold Back The River” i „Let It Go” - Bay został nominowany do Grammy w trzech kategoriach. Z kolei w Wielkiej Brytanii krążek otrzymał miano Najlepszego Albumu Nowego Artysty. Płyta rozeszła się w nakładzie 3,5 miliona, do czego należy dodać 2,7 miliarda streamów na całym świecie. Bay został też wyróżniony nagrodą Critics Choice podczas gali BRIT oraz nominowany do MTV Europe Music Awards i MTV Video Music Awards. Nie pominięto go także w Australii, gdzie zdobył statuetkę dla Najlepszego międzynarodowego artysty.

James Bay może również pochwalić się wyprzedanymi koncertami i udziałem w największych festiwalach, a także nową wersją swojej piosenki „Running” nagranej na rzecz charytatywnej akcji Sports Relief w 2016 roku czy wspieraniem non-profitowej organizacji Wateraid. Zaprojektował ponadto kolekcję odzieży dla Topman, a firma Epiphone wypuściła limitowaną edycję gitar jego imienia.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News James Bay