19.12.2016 11:16

James Hetfield: Gdy założysz czarne ubrania pszczoły zaatakują Cię, bo pomyślą, że jesteś niedźwiedziem

Muzyk ma nietypowe hobby, o którym postanowił opowiedzieć w jednym z wywiadów. Co więcej artysta należy do kółka, gdzie spotyka się z osobami, które o pszczołach wiedzą naprawdę sporo.

James Hetfield: Gdy założysz czarne ubrania pszczoły zaatakują Cię, bo pomyślą, że jesteś niedźwiedziem
foto: imago / Stefan M Prager / East News; Caryca Pejnta

Frontman Metalliki, wokalista, gitarzysta, autor utworów - od tej strony zna go cała rzesza fanów thrashmetalu. Jednak czy zdawali oni sobie sprawę, że James Hetfield zajmuje się hodowlą pszczół? Otóż jest to hobby, które go wciągnęło do reszty.

Wszystko zaczęło się od tego, że jego ojciec zajmował się hodowlą. Hetfield postanowił przenieść się do Vail w Kolorado z San Francisco Bay Area i zachwala sobie właśnie fakt, że może sam dbać m.in. o swoje ule.

"

Dla mnie osobiście możliwość wyjścia z domu, hodowanie własnych warzyw, posiadanie uli, otrzymywanie własnego miodu, hodowla na ranczu - to po prostu uwielbiam. Lubię zaopatrywać swoją rodzinę w najzdrowszą żywność jak to tylko możliwe. "

Siłą rzeczy zajmowanie się hodowlą pszczół to odpowiedzialne zadanie i trzeba się na tym znać, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Hetfield zdradził zatem kilka szczegółów dotyczących tego niełatwego hobby:

"

Gdy masz na sobie czarne ubrania pszczoły zaatakują Cię, bo myślą, że jesteś niedźwiedziem. Jeżeli właśnie jadłeś banany, jest w nich zapach czy coś innego, co jest podobne do ich feromonu ataku, który wypuszczają - tak więc jest kilka rzeczy, których się nauczyłem przez lata. "

Co więcej muzyk postanowił dowiedzieć się tych jakże istotnych informacji obcując z innymi osobami, które nie widzą świata oprócz pszczół:

"

Nauczyłem się tych rzeczy będąc w Bee Club w San Francisco Bay Area. Spotykaliśmy się raz w miesiącu. Ja i mój kumpel siedzieliśmy tam i śmialiśmy się z nich. Ale byliśmy tam i się uczyliśmy. Jednak byli tam ludzie, którzy mówili: „Zapładniamy w taki sposób Królową i liczymy pszczoły”. "

Muzyk podziwia takich zapaleńców, którzy zarazili go tą pasją:

"

Ludzie naprawdę w to się wkręcają, a my tam siedzieliśmy i się zastanawialiśmy w co się wpakowaliśmy. W pewien sposób jest to zabawne, ale jestem zadowolony, że do tego doszło. Pod koniec sezonu masz 230 kilogramów miodu, zanosisz go potem dla swoich przyjaciół i każdy go uwielbia. Zamykamy go w słoikach, moje dzieci go filtrują. Prosto z ula trafia do słoika, po tym jak go przefiltrujesz. Taki miód pomaga z alergiami. "

Posłuchajcie, co jeszcze na ten temat opowiedział Hetfield:

Jak więc widać nie samą Metallicą człowiek żyje!

foto: giphy.com

A Wy macie słabość do miodu?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele James Hetfield