James Hetfield: Jeżeli dożyję do 70., chcę być tak wyluzowany jak Brian May

Aleksandra Degórska
06.02.2018 12:23
James Hetfield: Jeżeli dożyję do 70., chcę być tak wyluzowany jak Brian May Fot. Goodman/LNP/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Muzyk był pod wielkim wrażeniem show Queen i co więcej okazało się, że prywatnie Brian May jest bardzo sympatyczną osobą.

Metallica niejednokrotnie mówiąc o swoich inspiracjach wspominała o fascynacji właśnie zespołem Queen. Co więcej zespół ma na swoim koncie cover piosenki zatytułowanej „Stone Cold Crazy”.

James Hetfield nadal jest pod wielkim wrażeniem show Queen, który obecnie koncertuje z Adamem Lambertem. Szczególnie moment, gdy zespół gra swój hit „Bohemian Rhapsody” zapadł mocno w pamięci wokalisty Metalliki:

Staliśmy przy mikserze, patrzyliśmy na niego, gdy stał na długim podeście. Wyskoczył w połowie przed swoim solo. Dym na scenie, światło za nim, jego siwe włosy, ta biała aura wokół niego - pojawia się na scenie i gra solówkę! Ma na sobie tę pelerynę jak z lat 70.

Również Kirk Hammett był pod wielkim wrażeniem tego momentu i Hetfield wyznał, że panowie zachowywali się jak typowi fani. Zatem jakie było ich zdziwienie, gdy po koncercie Brian May zastanawiał się, czy jego występ spodobał się Hammettowi.

Wokalista Metalliki był zaskoczony, że Brian May to tak skromny i życzliwy człowiek:

Poznaliśmy jego technicznych, spędziliśmy razem wszyscy trochę czasu i Brian miał przy sobie gitarę, znał naszą ekipę techniczną, gawędziliśmy sobie. Zastawiałem się co ma z tyłu, czy to gitara? Tak, potwierdził. Zapytałem, czy jest szansa, żeby na nią zerknąć i Brian się zgodził.

May nadal koncertuje grając na gitarze, którą zbudował razem ze swoim ojcem, gdy był nastolatkiem. Świadomość tego, że Hetfield mógł pograć na tym instrumencie spowodowała, że muzyk wpadł w euforię. Podobnie jak Kirk, który również bardzo chciał pograć sobie na tym sprzęcie.

foto: Aleksandra Degórska / Antyradio.pl Fot. foto: Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Co więcej frontman Metalliki był mocno zaskoczony, gdy May zaczął z nim robić sobie selfie:

Mam nadzieję, że jeśli dożyję do 70-tki to będę tak wyluzowany i będę się cieszyć z życia jak on. Jest taki spokojny, jest dla mnie wielką inspiracją.

Metallica w Polsce 2018

Tymczasem Metallicę będziemy mogli już niebawem podziwiać na koncercie w ramach promocji albumu „Hardwired… To Self-Destruct”. Zespół zaprezentuje się 28 kwietnia 2018 roku na TAURON Arenie w Krakowie. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.