26.01.2017 10:21

James Hetfield: Nie boimy się pokazać z głupkowatej, śmiesznej strony

Artysta twierdzi, że kieruje się w życiu pasją i bez muzykowania nie mógłby żyć. Stara się być prawdziwy i nie owijać w bawełnę, przez co też nie zamierza przejmować się błędami, bo jest to po prostu ludzkie.

James Hetfield: Nie boimy się pokazać z głupkowatej, śmiesznej strony
foto: gcmt - Imaginechina / East News

Każdy ufa bardziej autentycznym osobom niż tym, które na siłę starają się przypodobać innym, bo mają w tym interes. Wie o tym James Hetfield i spółka. Metallica często pokazywała, że ma dystans do siebie - dochodziło bowiem do takich sytuacji, gdy muzycy wymieniali się na scenie instrumentami, nie wspominając już o wpadkach Larsa Ulricha, które niezwykle bawią świat perkusistów.

James Hetfield w jednym z wywiadów wypowiedział się odnośnie bycia szczerym przed swoimi fanami pokazując jak jest to istotne:

"

Nie boimy się pokazać z naszej głupkowatej, śmiesznej niepoważnej strony popełniając błędy. Każdy je robi, my również coś spiep*zyliśmy - zrobiliśmy złe inwestycje czy postąpiliśmy źle, ale wszystko to odbyło się w momencie, gdy staraliśmy się dać z siebie wszystko. Możesz obwiniać za to ludzi ile wlezie, ale w konsekwencji - hej, przynajmniej próbujemy coś zrobić. "

Muzyk jest realistą i zdaje sobie sprawę jak wygląda dzisiaj świat, gdzie liczy się to ile pieniędzy można wyciągnąć od klientów. Metallica jednak występuje dalej z zupełnie innego powodu:

"

Gramy, bo gdybyśmy tego nie robili to po prostu byśmy zgaśli. Mam na myśli to, że jest to dla nas jak oddychanie. "

Hetfield liczy na właśnie takie osoby, które kierują się pasją. Jednocześnie irytuje go to, że ludzie są dla siebie wrogami zamiast wspólnie stworzyć coś naprawdę przydatnego:

"

Uważam, że osoby tak myślące znają prawdę i w konsekwencji moja prawda, to w co żarliwie wierzę - jeśli tylko wyobrażę sobie czy zmyślę sobie, że masz to same podejście dotyczące tego w co wierzysz, wtedy się dogadamy. Oczywiście są różne opinie, ale staramy się zrobić kolejny dobry krok. Każdy próbuje każdego zniszczyć zamiast połączyć siły i podjąć odpowiednie decyzje. "

Ostatnio na szczerą wypowiedź zdecydował się również Kirk Hammett, który ma świadomość, że życie prywatne i stosunki z członkami rodziny są niezwykle ważne. Muzycy zdołali jakoś połączyć rodzinne obowiązki z tymi związanymi z pracą, dzięki czemu, jak przyznał gitarzysta, mogą normalnie funkcjonować i cieszyć się swoimi dziećmi.

Ufacie wokaliście Metalliki?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica James Hetfield