07.05.2020 13:41

Czym jeździ frontman Metalliki? James Hetfield pochwalił się imponującą kolekcją samochodów [WIDEO]

James Hetfield to prawdziwy pasjonat motoryzacji. Słynny muzyk chwali się pokaźną kolekcją samochodów. Zobacz wideo!

James Hetfield Metallica chwali się imponującą kolekcją samochodów
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Metallica to jeden z najbardziej znanych zespołów metalowych, a muzeum Petersena to jedno z najlepszych motoryzacyjnych na świecie. W 2019 roku James Hetfield podarował swoją kolekcję samochodów Petersen Automotive Museum.

Czym jeździ James Hetfield z Metalliki?

Współzałożyciel, autor tekstów, piosenkarz i gitarzysta najsłynniejszego metalowego zespołu na świecie zyskał również uznanie w świecie motoryzacyjnym dzięki swojej unikalnej kolekcji pojazdów projektowanych na specjalne zamówienie. Podczas gdy zdecydowana większość kolekcjonerów kupuje pojazdy, Hetfield postanowił, zamiast tego budować je niemal od zera z pomocą zaprzyjaźnionych mechaników, stylistów i jemu podobnych zapaleńców.

Prawdziwy rarytas dla fanów Metalliki - zobaczcie cały koncert zespołu z 1991 roku
Prawdziwy rarytas dla fanów Metalliki - zobaczcie cały koncert zespołu z 1991 roku
Przeczytaj także Prawdziwy rarytas dla fanów Metalliki - zobaczcie cały koncert zespołu z 1991 roku

Jak mówi Hetfield, motoryzacją interesował się od zawsze i już w latach 70. ubiegłego wieku zaliczył pierwsze próby spawania, przerabiania i prowadzenia muscle carów. Wtedy zależało mu najbardziej na tym, aby jego auta były szybkie, głośne i "wkurzały rodziców". Wraz z upływem lat dorobiła się jednej z najpiękniejszych kolekcji niestandardowych samochodów na świecie.

Wspaniała kolekcja wyjątkowych hot-rodów może przyprawić o zawrót głowy nie tylko fanów pięknych samochodów.

Gdy Metallica zyskiwała coraz większą popularność, a tym samym zarabiała coraz większe pieniądze, James rozwijał systematycznie swoją pasję. Nawiązał współpracę z klubem Beatniks, którego członkowie zajmowali się tworzeniem hot-rodów, którym bliżej jest do jeżdżących dzieł sztuki niż tylko przerabianych klasyków. Samochody tworzone są z modyfikowanych z użyciem własnoręcznie zaprojektowanych podzespołów, a każdy z nich jest absolutnie wyjątkowy i niepowtarzalny.

Nad pojazdami, które znajdują się w Petersen Automotive Museum w Los Angeles, artysta pracował przez ostatnie 14 lat. Na żywo będzie można je zobaczyć do 1 października 2020 roku w ramach wystawy 'Reclaimed Rust: The James Hetfield Collection".

Zobacz również: Inwazja ekodziałaczy na salon samochodowy w Brukseli. Oblewali samochody sztuczną krwią

Tagi: Metallica James Hetfield Motoryzacja samochody