James Hetfield dołączył na scenie do Corrosion of Conformity

Jakub Gańko
31.05.2016 09:27
James Hetfield dołączył na scenie do Corrosion of Conformity Fot. John Salangsang / Invision / AP / link /

Wokalista Metalliki wystąpił z twórcami „Deliverance” na koncercie w Oakland. Zobaczcie ich wspólne wykonanie „Seven Days”.

Stara przyjaźń nie rdzewieje. W 1994 roku zarówno Metallica, jak i Corrosion of Conformity, znajdowały się u szczytu popularności. Świat czekał z zapartym tchem, aż ci pierwsi nagrają wreszcie następcę „Czarnego albumu”, a ci drudzy podbijali właśnie listy sprzedaży swoim najpopularniejszym krążkiem, „Deliverance”, na którym znalazł się ich największy hit, „Albatross”.

Dopiero na wydanym dwa lata później „Wiseblood” przyjaźń obu zespołów została scementowana pod postacią kawałka „Man or Ash”, w którym gościnnie zaśpiewał James Hetfield. Dwa lata później wokalista Corrosion of Conformity, Pepper Keenan, odwdzięczył się, występując w coverze „Tuesday’s Gone” Lynyrd Skynyrd, który znalazł się na „Garage Inc.”. Obie grupy też wspólnie koncertowały.

29 maja 2016 roku artyści ponownie zawitali na jednej scenie. W trakcie koncertu Corrosion of Conformity w kalifornijskim Oakland James Hetfield pojawił się, by wykonać razem z nim kawałek „Seven Days” z wspomnianego albumu „Deliverance”. Wokalista robił już dokładnie to samo na trasie 20 lat temu.

Zobaczcie nagranie z tamtego wieczoru:

Corrosion of Conformity udostępnił również kilka zdjęć z tego koncertu na swoim oficjalnym profilu na Facebooku:

Wokalista Metalliki dawał na przestrzeni lat dowody, że nie zapomniał o kolegach z Corrosion of Conformity. Pod koniec 2015 roku wyraził radość z powrotu Peppera Keenana w szeregi grupy, umieszczając to wydarzenie na liście swoich 10 najlepszych rzeczy, jakie wydarzyły się w 2015 roku.

James Hetfield i Heart

Muzyk Metalliki może w najbliższym czasie stać się bohaterem również nieco mniej spodziewanej współpracy. Jak czytamy w przedpremierowej zapowiedzi nowej płyty sióstr Wilson, Hetfield pojawi się na niej jako jeden z gości, m.in. obok rapera Ne-Yo. Premiera krążka „Beautiful Broken” jest przewidziana na 8 lipca 2016.

Ten projekt jest tak potężny, że wciągnął również kilka zaprzyjaźnionych gwiazd zespołu z całego świata, m.in. Jamesa Hetfielda z Metalliki i Ne-Yo, którzy użyczyli na tej płycie swoich niesamowitych umiejętności. Na krążku znajdzie się 10 genialnych kawałków: zarówno oryginalnych nowości, jak i zaktualizowanych skarbów z dotychczasowego dorobku grupy.

Jak Wam się podoba wykonanie „Seven Days” z Jamesem Hetfieldem?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.