18.07.2017 11:28

James Hetfield grał na perkusji w powietrzu słuchając koncertu Ghosta

Frontman Metalliki uwielbia szwedzką kapelę i dał się nieco ponieść emocjom podczas występu grupy Ghost w Toronto. Przekonajcie się sami!

James Hetfield grał na perkusji w powietrzu słuchając koncertu Ghosta
foto: Amy Harris / Invision / AP / Fotolink / East News; Romana Makówka / Antyradio.pl

Ghost obecnie gra jako support Iron Maiden podczas trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych. Papa Emeritus ostatnio wypowiedział się na temat inspiracji kapelą Bruce'a Dickinsona i innych znanych gwiazd, czy jednak mógł sądzić, że sam muzyk thrashmetalowej legendy okaże się fanem Ghost?

James Hetfield określa siebie jako naprawdę wielkiego fana grupy Ghost i teraz mamy na to potwierdzenie. Ktoś bowiem zauważył, że 15 lipca 2017 na koncercie szwedzkiej formacji w Toronto frontman Metalliki siedział na widowni. Podczas kawałka „Cirice” muzyk grał na perkusji w powietrzu i widać, że naprawdę wczuwa się w repertuar Ghosta.

Obejrzyjcie to nagranie:

Jeszcze w 2011 roku Hetfield tak opowiedział o swojej przygodzie z grupą Papy Emeritusa:

"

Nie miałem pojęcia, jak wyglądają do momentu, gdy zobaczyłem wideo. Najpierw usłyszałem muzykę i pomyślałem, że była to świetna, unikatowa, bardzo melodyjna muzyka i oddech dla metalu. Przypomina mi to trochę rock z lat 70., który również lubię. Tak, kocham tę kapelę. "

Ghost wywołuje mieszana uczucia wśród fanów metalu - jedni są nimi zachwyceni, inni uważają za dziwnych przebierańców. Jednak duża frekwencja na ich koncertach, jak również statuetka Grammy w kategorii najlepsze wykonanie - metal mówią same za siebie.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele James Hetfield