James Hetfield i Lars Ulrich pokazali książkę o „Master of Puppets”

Aleksandra Degórska
29.07.2016 09:41
James Hetfield i Lars Ulrich pokazali książkę o „Master of Puppets” Fot. kadr z wideo

W końcu możemy zerknąć do środka książki „Metallica: Back to the Front”. Zobaczcie, jak się ona prezentuje.

Zespół postanowił hucznie uczcić 30. rocznicę ukazania się płyty „Master of Puppets”. Z tej okazji 13 września 2016 roku pojawi się książka „Metallica: Back to the Front” autorstwa Matta Taylora, który dokładnie przepytał członków kapeli odnośnie tego okresu ich działalności.

Rozmawiał on nie tylko z muzykami, ale też z osobami, które pracowały przy albumie „Master of Puppets”, m.in. z producentem Flemmingiem Rasmussenem czy Michaelem Wagenerem odpowiedzialnym za miks albumu. Taylor przepytał również ekipę techniczną czy członków zespołów, chociażby Anthrax, które grały na trasie z Metallicą.

Jim Martin i Mike Bordin z Faith No More, jak również Brian Tatler z Diamond Head opowiedzieli o swoich wspomnieniach z tamtego okresu. Przygotowywanie książki zajęło twórcom w sumie dwa lata.

W końcu Lars Ulrich i James Hetfield pokazali, jak wygląda ta książka, która po brzegi jest wypełniona kolorowymi zdjęciami.

Hetfield jest podekscytowany tym wydawnictwem i podkreślił, że niektóre fotografie czy ciekawostki widzi po raz pierwszy na własne oczy:

Historia „Master of Puppets” - mnóstwo rzeczy, których wcześniej nie widziałem. Informacje są z całego świata, buszowaliśmy w internecie, w piwnicach!

Posłuchajcie, co do powiedzenia jeszcze na ten temat miał James Hetfield:

Wywiady, anegdoty, notatki - to wszystko wielbiciele kapeli znajdą w tej książce, o czym zresztą wspomniał perkusista formacji:

Dla każdego fana Metalliki, który chce w zasadzie wiedzieć wszystkie szczegóły, które miały miejsce w tym czasie - co jedliśmy na śniadanie w Oklahoma City 23 kwietnia 1986 roku - to wszystko znajdziecie w tej książce.

Zobaczcie, jak wygląda to cacko:

Książkę można już zamawiać w przedsprzedaży na oficjalnej stronie Metalliki. Wersja podstawowa kosztuje 39,99 dolarów, zaś jeśli chcemy zestaw z koszulką to wydamy na niego 54,99 dolarów. Za edycję deluxe z koszulką zapłacimy 209,99 dolarów. Natomiast wersja deluxe samej książki kosztuje 199,99 dolarów.

Jeżeli tego Wam mało to możecie również skusić się na specjalną gitarę ESP wydaną z okazji okrągłej rocznicy ukazania się płyty „Master of Puppets”. Do sprzedaży trafi zaledwie 400 sztuk instrumentu.

Dotychczas ukazały się obszerne reedycje krążków „Kill 'Em All” i „Ride The Lightning”. Lars Ulrich zapowiedział, że w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych wznowień wydawnictwa Metalliki, m.in. „Master of Puppets”. Trzymamy za słowo!

Sprawicie sobie książkę „Metallica: Back to the Front”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.