29.07.2016 09:41

James Hetfield i Lars Ulrich pokazali książkę o „Master of Puppets”

W końcu możemy zerknąć do środka książki „Metallica: Back to the Front”. Zobaczcie, jak się ona prezentuje.

James Hetfield i Lars Ulrich pokazali książkę o „Master of Puppets”
foto: kadr z wideo

Zespół postanowił hucznie uczcić 30. rocznicę ukazania się płyty „Master of Puppets”. Z tej okazji 13 września 2016 roku pojawi się książka „Metallica: Back to the Front” autorstwa Matta Taylora, który dokładnie przepytał członków kapeli odnośnie tego okresu ich działalności.

Rozmawiał on nie tylko z muzykami, ale też z osobami, które pracowały przy albumie „Master of Puppets”, m.in. z producentem Flemmingiem Rasmussenem czy Michaelem Wagenerem odpowiedzialnym za miks albumu. Taylor przepytał również ekipę techniczną czy członków zespołów, chociażby Anthrax, które grały na trasie z Metallicą.

Jim Martin i Mike Bordin z Faith No More, jak również Brian Tatler z Diamond Head opowiedzieli o swoich wspomnieniach z tamtego okresu. Przygotowywanie książki zajęło twórcom w sumie dwa lata.

W końcu Lars Ulrich i James Hetfield pokazali, jak wygląda ta książka, która po brzegi jest wypełniona kolorowymi zdjęciami.

Hetfield jest podekscytowany tym wydawnictwem i podkreślił, że niektóre fotografie czy ciekawostki widzi po raz pierwszy na własne oczy:

"

Historia „Master of Puppets” - mnóstwo rzeczy, których wcześniej nie widziałem. Informacje są z całego świata, buszowaliśmy w internecie, w piwnicach! "

Posłuchajcie, co do powiedzenia jeszcze na ten temat miał James Hetfield:

Wywiady, anegdoty, notatki - to wszystko wielbiciele kapeli znajdą w tej książce, o czym zresztą wspomniał perkusista formacji:

"

Dla każdego fana Metalliki, który chce w zasadzie wiedzieć wszystkie szczegóły, które miały miejsce w tym czasie - co jedliśmy na śniadanie w Oklahoma City 23 kwietnia 1986 roku - to wszystko znajdziecie w tej książce. "

Zobaczcie, jak wygląda to cacko:

Książkę można już zamawiać w przedsprzedaży na oficjalnej stronie Metalliki. Wersja podstawowa kosztuje 39,99 dolarów, zaś jeśli chcemy zestaw z koszulką to wydamy na niego 54,99 dolarów. Za edycję deluxe z koszulką zapłacimy 209,99 dolarów. Natomiast wersja deluxe samej książki kosztuje 199,99 dolarów.

Jeżeli tego Wam mało to możecie również skusić się na specjalną gitarę ESP wydaną z okazji okrągłej rocznicy ukazania się płyty „Master of Puppets”. Do sprzedaży trafi zaledwie 400 sztuk instrumentu.

Dotychczas ukazały się obszerne reedycje krążków „Kill 'Em All” i „Ride The Lightning”. Lars Ulrich zapowiedział, że w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych wznowień wydawnictwa Metalliki, m.in. „Master of Puppets”. Trzymamy za słowo!

Sprawicie sobie książkę „Metallica: Back to the Front”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica Lars Ulrich James Hetfield