Metallica odwołuje planowane koncerty. James Hetfield nadal potrzebuje leczenia
25.02.2020 10:52
Metallica odwołuje planowane koncerty. James Hetfield nadal potrzebuje leczenia Fot. Polska Press/East News

James Hetfield napisał obszerne oświadczenie na temat swojego zdrowia. Ogłosił, że Metallica musi odwołać kilka zaplanowanych koncertów ze względu na jego leczenie uzależnienia.

Fani Metalliki odetchnęli z ulgą, kiedy James Hetfield pojawił się publicznie po półrocznej przerwie. Muzyk otworzył swoją wystawę samochodów, na której porozmawiał z wielbicielami i poprowadził licytację gitar. Chociaż artysta podkreślał, że nie wie, co przyniesie przyszłość i jak będzie wyglądało dalsze funkcjonowanie Metalliki, to było widać, że jest w coraz lepszej formie.

Okazało się też, że muzyk tęsknił za graniem. Hetfiled szybko skorzystał z okazji chwycenia za instrument i wystąpienia na żywo. Wokalista pojawił się na koncercie zorganizowanym w hołdzie dla zmarłego Eddiego Moneya, gdzie wykonał cover jego utworu "Baby Hold On". Niestety, chociaż Hetfield czuje się już o wiele lepiej, to nie koniec jego walki z nałogiem, której konsekwencje odczują wkrótce fani Metalliki.

Przeczytaj także

Metallica odwołuje koncerty w Stanach ze względu na Jamesa

W mediach społecznościowych Metalliki pojawił się obszerny wpis Jamesa. Muzyk wyjaśnił w nim, jak wygląda jego aktualna sytuacja zdrowotna, a także jak wpłynie ona na działalność zespołu.

Droga metallikowa Rodzino,

czuję ogromny ból pisząc te słowa, ale muszę wam powiedzieć, że nie uda mi się dotrzeć na Sonic Temple w Columnus i Louder Than Life w Louisville. Nieustannie staram się odzyskać zdrowie, w niektóre weekendy mam zaplanowane wydarzenia związane z terapią, których nie mogę przenieść. Przepraszam wszystkich naszych fanów, którzy kupili bilety na te festiwale. Rozmawiamy z organizatorami, aby zapewnić wam zwrot pieniędzy lub wymianę biletów.

James przeprosił fanów i podkreślił, że musi postawić swoje zdrowie na pierwszym miejscu:

Chciałbym przeprosić każdego z was. Rzeczywistość wygląda tak, że w ubiegłym roku moje zdrowie nie było dla mnie priorytetem. Teraz wiem, że zdrowie psychiczne jest najważniejsze. Dla większości z was może się to wydać oczywiste, ale nie chciałem zawieść zespołu, fanów i sam stworzyłem dla siebie duże zagrożenie.

Hetfield jednocześnie uspokoił fanów, podziękował za wsparcie i wyznał, że czuje się coraz lepiej:

Jednak patrząc na jaśniejszą stronę tego wszystkiego, moja terapia idzie dobrze. To było konieczne - zadbać o moje zdrowie psychiczne, fizyczne i duchowe.

Chcę również podkreślić, że zespół zagra wszystkie inne zapowiedziane koncerty na 2020 rok. Nie mogę się doczekać powrotu do grania i zobaczenia wszystkich fanów z Ameryki Południowej już w kwietniu. (...)

Wraz z 2020 rokiem zyskałem sporo optymizmu. Otrzymałem dużo wsparcia, modlitw i błogosławieństwa, kiedy we wrześniu poszedłem na odwyk. Podobnie jak ćma, która lgnie do ognia, również ja staje przed ogromnymi wyzwaniami w tej branży i nie zawsze jest łatwo. Wasze zrozumienie pomaga mi w odzyskaniu zdrowia.

Zobacz też: Kirk Hammett wspomina walkę Metalliki z Napsterem. Zespół żałuje swoich decyzji? 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.