James Hetfield po odwyku o przyszłości Metalliki. Co dalej z zespołem?

03.02.2020 10:30
James Hetfield po odwyku o przyszłości Metalliki. Co dalej z zespołem? Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Wokalista liderów Wielkiej Czwórki thrash metalu, James Hetfield wrócił z odwyku. Muzyk odpowiedział na nurtujące fanów pytanie: "Co dalej z Metalliką?".

Metallica we wrześniu 2019 roku zagrała specjalne koncerty z orkiestrą symfoniczną z okazji 20-lecia wydania płyty "S&M". Muzycy dali swoim fanom z całego świata możliwość obejrzenia wyjątkowego wydarzenia w kinach. Tuż po uroczystych imprezach artyści ogłosili ważną wiadomość. James Hetfiled po latach trzeźwości zdecydował, że wróci na odwyk.

James Hetfield wyszedł z odwyku. Co dalej z Metalliką?

Zespół w związku z chorobą frontmana odwołał trasę koncertową po Australii i Nowej Zelandii. Do Hetfielda natychmiast popłynęło wsparcie od fanów z każdego zakątka świata. Również koledzy po fachu wspierali wokalistę i dziękowali mu za inspiracje na swoich social mediach.

Przeczytaj także

Po pół roku od tych wydarzeń, James Hetfield po raz pierwszy pojawił się publicznie otwierając wystawę "Reclaimed Rust: The James Hetfield Collection". Na wydarzeniu muzyk prezentował swoje auta oraz wystawił dwie gitary na licytację.

Oprócz tego, podczas imprezy odbyło się również spotkanie z fanami, na którym zebrana publiczność mogła zadawać wokaliście pytania. Nic dziwnego, że jeden z obecnych spytał muzyka o przyszłość Metalliki, która dla wszystkich śledzących karierę legendy, od miesięcy stoi pod znakiem zapytania. James Hetfield odparł:

Dobre pytanie. Nie wiemy. Teraz siedzę w Muzeum Petersena i nie wiem, co zdarzy się potem. To jest piękne. Kiedyś usiądziemy i zastanowimy się, co jest dla nas najlepsze. Ale nie mam pojęcia, do jakich wniosków dojdziemy. W pewnym sensie odczuwamy lęk przed nieznanym, ale dzięki temu strachowi możemy poczuć, że żyjemy.

Zobacz też: 500 muzyków zagrało wspólnie "Enter Sandman" Metalliki [WIDEO] 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.