James Hetfield podsumował swój 2015 rok

Jakub Gańko
16.12.2015 10:32
James Hetfield podsumował swój 2015 rok Fot. Kristina Young, domena publiczna + bóg pejnta

Wokalista Metalliki opublikował na oficjalnej stronie zespołu 10 najlepszych rzeczy, jakie wydarzyły się w 2015 roku. Zobaczcie, co do nich zaliczył.

Czym może zachwycać się człowiek, który stoi na czele jednego z największych zespołów metalowych na świecie? Lista rzeczy, które zrobiły na nim wrażenie jest dość zróżnicowana: od płyt muzycznych przez spotkanie legendy rocka, aż po zupełnie osobiste wydarzenia z jego życia.

Oto zdjęcie, które opublikował na stronach oficjalnego fanklubu Metalliki:

james_hetfield_2015 Fot. foto: metallica.com

Jednym z najważniejszych wydarzeń dla muzyka jest sam fakt, że jeszcze żyje - przy rock'n'rollowym stylu jego prowadzenia jest z pewnością godne odnotowania osiągnięcie. Wokalista ma już jednak godnego następcę, który rośnie w oczach - jak sam podał na liście, jego syn Castor właśnie go przerósł. Żeby jednak nie było, że Hetfield poświęcił się już tylko rodzinie, do swoich tegorocznych osiągnięć zaliczył też... strzelanie ze snajperki z lecącego helikoptera.

Co jeszcze może zrobić wrażenie na muzyku, który sprzedał ponad 100 milionów płyt? Okazuje się, że wokalista wciąż żyje najnowszymi wydarzeniami ze świata rocka - do najważniejszych rzeczy 2015 roku zaliczył album „Purple” stonermetalowej grupy Baroness oraz powrót Peppera Keenana do Corrosion of Conformity. Wielkim przeżyciem było też dla niego spotkanie Roberta Planta oraz wspólny jam z córką i Jerrym Cantrellem z Alice in Chains.

Oczywiście na liście nie mogło zabraknąć mrugnięcia okiem do fanów Metalliki, którzy od lat niecierpliwie czekają na nowy album zespołu. Na razie muszą wystarczyć nam wypowiedzi poszczególnych muzyków grupy, którzy regularnie informują o postępach w pracach nad następcą „Death Magnetic”. Teraz Hetfield dorzucił do nich punkt brzmiący „nagrywanie najlepszego brzmienia gitary na nowy album” - również zaliczony do najważniejszych wydarzeń 2015 roku.

Ostatnie miejsce na liście wokalisty zajął... Justin Bieber. Hetfield nawiązuje tutaj do zdjęcia, które w czerwcu 2015 roku wywołało sporo szumu na Instagramie. Idol nastolatek opublikował wówczas fotografię, na której nosi koszulkę Metalliki:

Nie był to zresztą pierwszy raz, kiedy świat metalu zetknął się z Beliebersami. W 2013 roku wokalista Metalliki przyznał, że jego grupa zalicza się do fanów Justina Biebera. Słowa te potwierdził Robert Trujillo, natomiast Lars Ulrich dodał, że ma dla niego duży szacunek:

Uważam, że to naprawdę utalentowany dzieciak, a to, przez co przechodzi, musi mu w tak młodym wieku porządnie ryć banię. Podziwiam go, że mimo to dalej się w to tak angażuje.

To tyle jeśli chodzi o ostatnie 12 miesięcy w życiu Jamesa Hetfielda. Miejmy nadzieję, że za rok będzie mógł umieścić na takiej liście nagranie świetnego albumu z Metallicą.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.