10.04.2018 11:38

James Hetfield pokazał gitarę wykonaną z drewna z garażu, w którym Metallica stworzyła „Master of Puppets”

Muzycy Metalliki są bardzo sentymentalni... do tego stopnia, że James Hetfield zażyczył sobie gitary wykonanej z budulca, który znalazł się w słynnym garażu.

James Hetfiedl z gitarą wykonaną z drewna z garażu
foto: kadr z wideo

13 kwietnia 2018 roku Metallica wyda reedycję minialbumu The $5.98 EP – Garage Days Re-Revisited”. W związku z takim wydarzeniem zespół podzielił się historią o pewnym garażu w El Cerrito w Kalifornii. Lokal jest dobrze znany fanom Metalliki - to właśnie tutaj muzycy napisali materiał na albumy Ride the Lightning i Master of Puppets”.

Metallica odwiedziła garaż przy Carlson Boulevard  w kwietniu 2016 z okazji reedycji dwóch pierwszy albumów Metalliki. Kadry z tego wydarzenia pojawiły się w poniższym filmiku, w którym James Hetfield opowiedział o swoim nietuzinkowym pomyśle.

Nowa gitara Jamesa Hetfielda

Otóż wokalista postanowił wykorzystać garaż do zbudowanie nowej gitary - po prostu w tym celu użyto drewna znajdującego się w lokalu. Hetfield opowiedział o tym, jak wykonano instrument, wyjaśnił też znaczenie rysunków znajdujących się na gryfie.

Obejrzyjcie krótki reportaż na temat tego instrumentu stworzonego przez Kena Lawrence'a i przekonajcie się, jak gitara brzmi na żywo:

James Hetfield jest fanem Briana Maya z Queen - jak wiadomo gitarzysta ma instrument, który zbudował razem ze swoim ojcem, gdy był nastolatkiem. Możliwe, że muzyk Metalliki zainspirował się Mayem i sam zachciał posiadać własnoręcznie wykonaną gitarę.

Instrumenty można wykonać dosłownie ze wszystkiego - na portalu Antyradio.pl pisaliśmy już o gitarze z kartonu, jak również wykonanej z pudełka na cygara. Niektóre pomysły konstruktorów są zaskakujące.

Metallica - koncert w Polsce

W ramach promocji album „Hardwired… To Self-Destruct” Metallica wyruszyła w europejską trasę koncertową. 2 kwietnia 2018 roku na koncercie w Pradze grupa zagrała numer „Jožin z bažin” z grupy Banjo Band. Następnie na koncercie w Budapeszcie kapela zaprezentowała „A Legjobb Méreg” z repertuaru Tankcsapda, zaś w Stuttgarcie wykonała kawałek niemieckiego wokalisty Drafiego Deutschera.

Wszystko zatem wskazuje, że również podczas występu Metalliki w naszym kraju usłyszymy jakiś polski cover. Metallica zagra 28 kwietnia 2018 roku na TAURON Arenie. Supportem będzie norweski zespół Kvelertak.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica James Hetfield