27.06.2019 17:06

James Hetfield pokazał nową gitarę zaprojektowaną specjalnie na trasę po Europie

Metallica udostępniła na swoim Instagramie nową gitarę Jamesa Hetfielda. Wiosło zostało specjalnie zaprojektowane na trasę zespołu po Europie.

James Hetfield
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

James Hetfield to jeden z tych gitarzystów, którzy lubią mieć oryginalny sprzęt. Muzyk posiada w swojej kolekcji wiele customizowanych instrumentów robionych na specjalne zamówienie. Zbiory zasiliła właśnie kolejna gitara.

Metallica: James Hetfield zaprezentował nową gitarę

Na oficjalnym Instagramie Metalliki pojawiło się zdjęcie niedokończonej jeszcze gitary firmy ESP. Wiosło ma kształt litery "v" i jak głosi podpis pod zdjęciem zostało pomalowane specjalnie dla Hetfielda przez jego długoletniego znajomego.

Kirk Hammett i Rob Trujillo
Kirk Hammett i Rob Trujillo
Przeczytaj także Kirk Hammett i Rob Trujilo z Metalliki zakładają "Zespół Weselny". Będą grali znane covery

Muzyk zadeklarował, że gitara będzie gotowa na lipcowe koncerty w Europie zapowiedziane w ramach trasy World Wire Tour, gdzie publika zgromadzona pod sceną będzie miała okazję ocenić brzmienie nowego instrumentu.

Metallica w Polsce

Metallica wystąpi na koncercie w Polsce już 21 sierpnia 2019 roku. Muzycy zagrają na Stadionie Narodowym w Warszawie w towarzystwie gości. Przed legendą thrash metalu na scenie w Polsce pojawi się grupa Bokassa i Ghost.

Zobacz też: Ile w 2019 roku fan Metalliki musi zapłacić za spotkanie z idolami?

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Metallica James Hetfield