18.01.2019 15:21

James Hetfield przerwał koncert po pomyłce Larsa Ulricha. Perkusista zagrał w złym tempie

Podczas koncertu poświęconemu pamięci Chrisa Cornella, Metallica wykonała covery Soundgarden. Gdy muzycy zaczęli grać "Head Injury", Lars Ulrich pomylił tempo.

James Hetfield
foto: kadr z wideo/John Loughney

16 stycznia 2019 roku w hali The Forum w Los Angeles odbył się koncert "I Am The Highway: A Tribute To Chris Cornell". Była to impreza charytatywna mająca na celu uczczenie pamięci muzyka, który 1,5 roku temu popełnił samobójstwo. Przy okazji zebrano około miliona dolarów na rzecz fundacji The Epidermolysis Bullosa Medical Research Foundation.

Metallica na koncercie "I Am The Highway"

Na imprezie pojawili się przyjaciele i muzycy związani z Chrisem Cornellem. Byli to między innymi artyści znani z Soundgarden, Foo Fighters, Temple Of The Dog, Pearl Jam, Jane's Addiction, Melvins, Queens Of The Stone Age czy Black Sabbath. Jednym z najbardziej wyczekiwanych występów było pojawienie się na scenie Metalliki. Ekipa Jamesa Hetfielda oprócz swojego hitu "Master Of Puppets" wykonała również dwa covery z repertuaru Soundgarden“Head Injury” i “All Your Lies". Kiedy muzycy zaczęli grać pierwszy z nich, James zauważył, że coś jest nie tak, przerwał występ i zwrócił się do Larsa:

"

To na pewno było dobre tempo? "

Speszony lekko swoją pomyłką Ulrich wzruszył ramionami i z uśmiechem zapowiedział "drugą rundę", a Hetfield dodał z przekąsem:

"

Okej, jesteśmy w końcu profesjonalistami. Na pewno. "

Wpadkę Metalliki możecie obejrzeć na filmie poniżej:

Metallica zagra koncert w Polsce w 2019 roku

Grupa Metallica już wkrótce zagra koncert także w Polsce. Zespół pojawi się 21 sierpnia w Warszawie na Stadionie Narodowym. Oprócz legendy thrash metalu, na scenie zobaczymy też Ghost oraz grupę Bokassa. 

Joanna Chojnacka
Tagi: Metallica Duperele Lars Ulrich James Hetfield