05.09.2017 10:28

James Hetfield spadł ze sceny na koncercie Metalliki

Kariera gwiazdy rocka składa się z wzlotów i upadków. Na koncercie w Amsterdamie mógł przypomnieć sobie tę starą prawdę James Hetfield.

James Hetfield spadł ze sceny na koncercie Metalliki
foto: Gonzales Photo/Avalon/REPORTER

Metallica występowała w stolicy Holandii 4 września 2017, w hali Ziggo Dome. Przez pięć utworów wszystko szło znakomicie, do czasu wykonywania kawałka z nowej płyty „Hardwired… To Self Destruct” pod tytułem „Now That We’re Dead”. W okolicach czwartej minuty Jamesowi Hetfieldowi przydarzył się nieprzyjemny wypadek.

Zaabsorbowany grą na gitarze frontman zrobił na scenie jeden krok za dużo. W pewnym momencie stracił równowagę i runął w dół ze sceny. Na szczęście tytuł wykonywanego numeru nie okazał się proroczy i James wyszedł z tego bez szwanku. Z pomocą technicznych wrócił na scenę i… natychmiast zaczął grać. To się nazywa oddanie dla sprawy! Zobaczcie cały incydent na zarejestrowanym przez fana wideo (początek od 4:11):

„Now That We’re Dead” to wyjątkowy utwór w najnowszej setliście Metalliki. W jego trakcie James Hetfield, Kirk Hammett i Robert Trujillo na chwilę odkładają swoje instrumenty i wyręczają w roli perkusisty Larsa Ulricha, okładając ogromne bębny. Nieszczęśliwy upadek nie przeszkodził Jamesowi w uczestnictwie w jego ulubionym momencie koncertu swojego zespołu.

Upadki ze sceny to ryzyko, jakie wkalkulowane jest w pracę rockmana – zdarzają się największym. Nie wszyscy mieli takie szczęście, jak Hetfield czy Papa Emeritus z Ghosta. Chad Kroeger z Nickelback po pechowym upadku trafił do szpitala, a w takich samych okolicznościach Dave Grohl złamał nogę. Wypadek nie powstrzymał lidera Foo Fighters od koncertowania – występował z nogą w gipsie, siedząc na tronie.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży.

Maciej Koprowicz
Tagi: Metallica James Hetfield