04.11.2019 14:20

James Hetfield szczerze o uzależnieniach: "Dobra wiadomość jest taka, że możesz wybrać swoje" [WIDEO]

Podczas koncertu Metalliki w Norwegii wokalista James Hetfield zapowiedział w osobisty sposób utwór "Moth Into Flame".

James Hetfield
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Film dokumentalny Metalliki "Some Kind Of Monster" opowiada o trudnościach zespołu, przez które muzycy musieli przejść podczas nagrywania płyty "St. Anger". Artyści stawili wówczas czoła jednej z najtrudniejszych sytuacji w swojej karierze. Wokalista grupy, James Hetfield oznajmił kolegom, że opuszcza na jakiś czas zespół, ponieważ musi udać się na odwyk. Chociaż historia skończyła się dobrze, a muzyk wrócił do zespołu - po 20 latach problem powrócił.

James Hetfield o uzależnieniach na koncercie w Norwegii

James Hetfield ponownie musiał zdecydował się na podjęcie walki z nałogiem. Przez nieobecność wokalisty Metallica odwołała trasę koncertową po Australii i Nowej Zelandii. Decyzja wokalisty spotkała się z dużą aprobatą muzycznego środowiska oraz fanów zespołu. Od ogłoszenia smutnej wiadomości słowa wsparcia w kierunku Hetfielda nie przestają napływać. 

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Metallica wydała własną kolekcję skarpetek inspirowaną okładkami płyt

Metallica niedawno opublikowała oficjalne nagranie z koncertu w Trondheim w Norwegii, który odbył się 13 lipca 2019 roku. Pośród wielu hitów, zespół zagrał wówczas również "Moth Into Flame". James opowiedział fanom ze sceny, o czym opowiada tekst utworu. Okazuje się, że nawiązuje on do problemu, z którym od lat zmaga się wokalista.

"

Ta piosenka opowiada o uzależnieniu. Nie wiem, czy wiesz cokolwiek na ten temat. Jednak jeśli ty nie wiesz, to na pewno masz w swoim otoczeniu kogoś, kto wie. Dobra wiadomość jest taka, że każdy z was może wybrać swoje. "

Zobacz też: Gitarzysta Thin Lizzy o Metallice: To banda sukinsynów! 

Tagi: Rock News Metallica James Hetfield