James Hetfield trafił na odwyk. Metallica musiała odwołać trasę koncertową

28.09.2019 09:52
James Hetfield trafił na odwyk. Metallica musiała odwołać trasę koncertową Fot. Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News

James Hetfield zaczął przegrywać walkę z nałogiem i musiał udać się na terapię odwykową w zamkniętym ośrodku. Metallica przepraszam fanów i odwołuje zaplanowane koncerty.

Metallica to największy zespół na świecie. Nikt inny nie przyciąga takich rzeszy fanów i nie zarabia na koncertach tak dużych pieniędzy. Z oszałamiającym sukcesem zespołu nie radzą sobie jednak niektórzy członkowie kapeli.

Od muzyków oczekuje się życia zgodnego z maksyma sex, drugs & rock'n'roll. To pułapka, która dla wielu artystów jest śmiertelnie groźna.

Przeczytaj także

Na oficjalnej stronie Metalliki pojawiła się właśnie wiadomość kierowana do fanów. Jej autorami są Lars, Kirk i Rob, którzy poinformowali o problemach Jamesa i ich wpływie na plany kapeli.

James Hetfield trafił na terapię odwykową. Metallica odwołała trasę koncertową

W krótkim przekazie kierowanym do fanów członkowie Metalliki poinformowali, że zespół musiał odwołać tournée po Australii i Nowej Zelandii.

Członkowie kapeli podali także, co jest powodem takiej decyzji.

Jak wielu z was zapewne wie, nasz brat James od wielu lat boryka się z problemem powracającego uzależnienia. Niestety, musiał właśnie powrócić na terapię odwykową, żeby walczyć o powrót do zdrowia.

James Hetfield nie ukrywał swoich problemów z uzależnieniem. Frontman Metalliki spędził już czas na odwyku w 2001 roku. W podjęciu tak radykalnego kroku pomogła mu miłość do rodziny. Hetfield przyznał, że obawiał się utraty najbliższych.

Metallica zapowiedziała, że zacznie znów koncertować, gdy tylko James powróci do zdrowia i formy. Nie podano, ile może potrwać jego pobyt na odwyku.

Zobacz także: Lars Ulrich zdradził, ile jeszcze czasu zostało Metallice 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.