14.09.2020 14:12

James Hetfield w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". "Podobne jak rower do tira"

Aktor Maurycy Popiel wcielił się w rolę Jamesa Hetfielda w jednym z odcinków "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Jak sobie poradził z niełatwym wyzwaniem?

James Hetfield
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Program rozrywkowy "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" po raz kolejny wrócił do ramówki telewizyjnej. Artyści biorący udział w show, co tydzień wcielają się w innych muzyków. Ułatwia im to odpowiednia charakteryzacja oraz praca z choreografem i nauczycielką śpiewu. W jednym z ostatnich odcinków na scenie pojawił się James Hetfield z Metalliki.

James Hetfield w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Trudne zadanie wcielenia się w rolę jednego z najpopularniejszych wokalistów metalowych przypadło Maurycemu Popielowi. To młody aktor filmowy, teatralny i telewizyjny znany z produkcji takich jak "Miasto 44", "M jak miłość" czy "Korona królów". Popiel chwytał na zmianę za gitarę akustyczną i elektryczną i jak na koncercie Metalliki spróbował wykonać hit "The Unforgiven".

Nowy jadowity gatunek węża nazwano na cześć Jamesa Hetfielda z Metalliki
Nowy jadowity gatunek węża nazwano na cześć Jamesa Hetfielda z Metalliki
Przeczytaj także Nowy jadowity gatunek węża nazwano na cześć Jamesa Hetfielda z Metalliki

Jurorzy byli pod wrażeniem występu. Pochwalili aktora i podkreślili, że miał on szczególnie trudne zadanie. Popielowi udało się nieco powtórzyć ruchy wokalisty i zachować lekko zgarbioną postawę podczas grania na gitarze, pamiętał również o charakterystycznej manierze, którą stosuje James Hetfield  podczas śpiewania.

Mimo ogromnych starań i wysiłku aktora oraz charakteryzatorów, w komentarzach pod filmem widzowie nie szczędzili krytycznych słów artyście. Wiele przytyków dotyczyło nie samego wykonania, a właśnie charakteryzacji, która faktycznie jest nieco niepokojąca. Użytkownicy portalu YouTube pisali:

"

Charakteryzacja jak człowiek po oparzeniach.

Wygląda jak człowiek-legwan "

Wokalne próby dorównania Hetfieldowi także nie spotkały się z ciepłym odbiorem:

"

To jest tak do Hetfielda podobne jak rower jest podobny do tira - niby jedno i drugie ma koła ale ciężko to porównywać.

Hetfield po dwóch odwykach lepiej wygląda. Co do śpiewu to... No cóż... "To jest miś na miarę naszych możliwości". "

Zdarzały się też bardziej neutralne komentarze. Część widzów podkreślała, że odtworzenie głosu Hetfielda jest niemożliwe i że w sumie aktorowi zadanie nie poszło tak tragicznie:

"

Osobiście uważam że wokal nawet ujdzie ale jako cover tej piosenki, bo głosowo było średnio podobnie, ale charakteryzacja przeraża.

Po prostu nie da się zrobić Hetfielda. Jego styl i głos są niepodrabialne i niemożliwe do otworzenia dla większości. "

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Przeczytaj także Metallica pogratulowała Bayernowi oraz Robertowi Lewandowskiemu
Tagi: Rock News Metallica James Hetfield Twoja Twarz Brzmi Znajomo