24.02.2020 15:34

James Hetfield wrócił na scenę po odwyku. Złożył hołd zmarłemu muzykowi [WIDEO]

Wokalista Metalliki wystąpił pierwszy raz od swojego ostatniego odwyku. Muzyk oddał hołd niedawno zmarłemu muzykowi. 

James Hetfield
foto: Polska Press/East News

James Hetfield zagrał ostatnie koncerty z Metalliką w ramach 20-lecia wydania płyty z orkiestrą symfoniczną - "S&M". Tuż po udanych imprezach, które mogli obejrzeć również fani w kinach na całym świecie, muzycy ogłosili, że wokalista ponownie musi udać się na odwyk, a zespół wstrzymuje się na jakiś czas od grania.

James Hetfield wrócił na scenę po odwyku

Ostatnie leczenie Jamesa zbiegło się z nagrywaniem albumu "St. Anger" oraz rozstaniem z basistą grupy, Jasonem Newstedem. Trudną sytuację Metalliki i próby podtrzymania  zdrowych relacji między jej członkami pokazuje dokument "Some Kind Of Monster". Po niemal 20 latach od tamtych wydarzeń Hetfield musiał po raz kolejny zmierzyć się z nałogiem.

"The Voice Kids 3" - jedna z finalistek zaśpiewała nietypowy cover Metalliki [WIDEO]
"The Voice Kids 3" - jedna z finalistek zaśpiewała nietypowy cover Metalliki [WIDEO]
Przeczytaj także "The Voice Kids 3" - jedna z finalistek zaśpiewała nietypowy cover Metalliki [WIDEO]

Muzykowi najwyraźniej udało się przezwyciężyć uzależnienie, ponieważ po pół roku pojawił się po raz pierwszy publicznie otwierając wystawę "Reclaimed Rust: The James Hetfield Collection", gdzie artysta zaprezentował kolekcję swoich aut i wystawił gitary na licytację. Tym razem wokalista Metalliki chwycił za mikrofon i gitarę.

20 lutego 2020 roku James Hetfiled pokawił się na koncercie zorganizowanym w hołdzie Eddiego Moneya, który zmarł we wrześniu 2019 roku. Wokalista Metalliki wykonał tam akustyczną wersję hitu muyzka "baby Hold On".

Poniżej możecie zobaczyć nagrania z tego wydarzenia:

Zobacz też: Co by było, gdyby Slipknot nagrał "Enter Sandman" Metalliki? [WIDEO] 

Tagi: Rock News Metallica James Hetfield