14.07.2017 13:47

James Hetfield wskazał swój ulubiony moment koncertów Metalliki

Każdy muzyk ma swój ukochany punkt własnych koncertów, na który z niecierpliwością czeka w ich trakcie. Jakiego momentu występów Metalliki nie może się doczekać jej lider?

James Hetfield wskazał swój ulubiony moment koncertów Metalliki
foto: imago/Stefan M Prager/EAST NEWS

Nie, wbrew pozorom nie jest to wcale milionowe wykonanie „Nothing Else Matters”. Od niedawna w koncertowej setliście thrashmetalowców gości kawałek znacznie bardziej ekscytujący dla Jamesa Hetfielda. W trakcie jego wykonywania gitarzysta i wokalista Metalliki może znaleźć się w zupełnie nowej roli.

„Now That We're Dead” to utwór z najnowszego albumu Amerykanów, wydanego w 2016 „Hardwired...To Self-Destruct”. Zagościł w repertuarze trasy koncertowej promującej wydawnictwo, a członkowie Metalliki postanowili urozmaicić jego sceniczną wersję nietypowym happeningiem. W środku utworu gitarzyści James Hetfield i Kirk Hammett oraz basista Robert Trujillo odkładają na chwilę swoje instrumenty i stają za ogromnymi bębnami, wspierając swojego perkusistę Larsa Ulricha. Hetfield w wywiadzie dla „Rolling Stone” przyznał, że jest zachwycony nową rolą bębniarza:

"

Bębnienie to ostatnio mój ulubiony moment naszego show. Nie wiem, czy to się sprawdza czy nie, ale kocham to. To świetna zabawa i marzyłem, by zrobić coś takiego od dawna. To było na mojej liście „Rzeczy do zrobienia w życiu” przez długi czas i wreszcie, wreszcie wydało owoce. "

Zobaczcie czterech perkusistów Metalliki na scenie w Filadelfii:

Wokalista i gitarzysta zespołu lubi też wykonywać rozbudowane intro do innego nowego utworu, „Halo On Fire”:

"

To cały ja. Totalnie swobodna forma. Kocham tego typu rzeczy. "

Co ciekawe, żaden z tych utworów nie jest ulubionym momentem Jamesa Hetfielda na najnowszym albumie kalifornijskiej grupy - sprawdźcie, jaki kawałek z „Hardwired...To Self-Destruct” muzyk ceni najbardziej. „Now That We're Dead” też uważany jest przez członków zespołu za mocny punkt płyty, czego dowodem fakt, że powstały do niego aż dwa teledyski. Zapewne usłyszymy go na koncercie Metalliki w Polsce, który odbędzie się 28 kwietnia 2018 na Tauron Arenie w Krakowie.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Metallica