28.06.2017 17:38

James Hetfield wyjaśnił, dlaczego Metallica „się sprzedała”

Wokalista odpierając zarzuty, że zespół dawno się sprzedał stwierdził, że nie żałuje żadnej podjętej przez kapelę decyzji... a jeśli komuś to nie pasuje, to nie musi przecież słuchać Metalliki.

James Hetfield wyjaśnił, dlaczego Metallica „się sprzedała”
foto; Daniel DeSlover / imageSPACE / Sipa / East News

To w końcu jak jest z tą Metallicą? Skończyła się na Kill 'Em All”, czy żyje wiecznie dopóki sprzedają się płyty? Niejednokrotnie padają zarzuty, że zespół po prostu sprzedał swoje młodzieńcze ideały i jest dobrze prosperującym przedsiębiorstwem.

Sami muzycy oczywiście zdają sobie sprawę z tego typu opinii, sam Lars Ulrich mówił o tym, że sporo osób niestety uważa, iż Metallice chodzi jedynie o pieniądze. Teraz również James Hetfield wypowiedział się na ten temat.

Jak wiadomo osiągnięcie sukcesu wywołuje u wielu zazdrość - nie inaczej było w stosunku do Metalliki. Sporo osób uważało też, że w momencie osiągnięcia sporego sukcesu komercyjnego grupa nie jest już niczego warta:

"

Teraz łatwo można zauważyć, jak dokonaliśmy odpowiednich wyborów. Wiele działo się z jakiegoś powodu. Gdy cofniesz się wstecz i pomyślisz - nawet przy takich utworach, jak „Fade To Black” - ludzie pokazywali nam środkowy palce, mówiąc, że się sprzedaliśmy i jesteśmy do dupy. Potem pojawił się „Czarny Album” i „Nothing Else Matters”, ścięcie włosów czy granie na Lollapalooza w 1996. Pamiętam, że wtedy pojawiły się komentarze w stylu: „O mój Boże! Szok, horror! Spalę wszystkie swoje płyty Metalliki”. Potem rozpoczęła się sprawa z Napsterem i tak dalej. "

Oczywiście taka sytuacja nie jest wcale łatwa i przyjemna. Jednak muzyk mimo wszystko nie żałuje podjętych decyzji:

"

Gdy się nad tym zastanowisz - wiesz co? Zrobiliśmy tak, bo czuliśmy, że jest to właściwa decyzja. To proste - jesteśmy artystami i jesteśmy w podróży. Jeśli chcesz z nami podróżować, proszę, zapraszamy. Nie narzekaj za dużo, dobrze? "

Choć nie brakuje marudzących fanów Metalliki, to płyty sprzedają się nadal wyśmienicie, podobnie jak wejściówki na koncerty, zatem kapela rzeczywiście wie co robi. Przypomnijmy, że zespół wystąpi 28 kwietnia 2018 roku w Krakowie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica