17.05.2016 09:30

James Hetfield wykonał akustycznie „Motorbreath”

Wokalista Metalliki nadał zupełnie nowe brzmienie klasykowi z „Kill 'Em All”. Zobaczcie też jego wykonanie „I Put A Spell On You” Screamin’ Jaya Hawkinsa z córką na wokalu.

James Hetfield wykonał akustycznie „Motorbreath”
foto: kadr z wideo

15 maja 2016 roku w San Francisco odbył się specjalny koncert Acoustic-4-A-Cure. To już trzeci rok z rzędu, kiedy charytatywna impreza Jamesa Hetfielda i Sammy'ego Hagara wsparła lokalny szpital dziecięcy w walce z nowotworami. Tak jak w poprzednich edycjach pośród występujących nie zabrakło rockowych sław, a sami organizatorzy popisali się wyjątkowymi występami.

Wrażenie zrobił przede wszystkim akustyczny set wokalisty Metalliki. Zamiast najbardziej oczywistych kawałków do takiego wykonania - jak „Nothing Else Matters” czy „Mama Said”, które grał w poprzednich latach - tym razem wybór Hetfielda padł m.in. na zupełnie nieoczywisty „Motorbreath”. Trzeba przyznać, że w spokojniejszej wersji kawałek zdradził zupełnie nowe, intrygujące oblicze.

Przekonajcie się sami jak rozdzierająco wypadł klasyk z „Kill 'Em All”:

Oprócz niego James Hetfield wykonał także „The Unforgiven” oraz cover „I Put A Spell On You” Screamin' Jaya Hawkinsa. Ten ostatni kawałek - uznany przez Rock and Roll Hall of Fame za jeden z 500, które ukształtowały rock and rolla - znamy już m.in. z interpretacji Marilyna Mansona. Wersja muzyka Metalliki jest o tyle ciekawa, że zaprosił do jej zaśpiewania własną córkę, Callie.

Pozostałe kawałki usłyszycie na poniższym nagraniu:

Na scenie pojawili się również m.in. Joe Satriani, Melissa Etheridge, Kris Kristofferson, John Mayer i Vic Johnson. Sammy Hagar - który wykonał z resztą zaproszonych gości „Piece of My Heart” - wyjaśnił, że taki sposób wsparcia szczytnej sprawy jest o wiele bardziej emocjonalny niż wypisywanie czeków. Dlatego osobiście woli poświęcać swój własny czas.

"

Idziesz tam i grasz muzykę, a twoi fani płacą za to, żeby cię zobaczyć. Ty inkasujesz te pieniądze i przekazujesz na wspólny cel. Nie ma żadnej cichej aukcji. Nie zamierzamy pokazywać ci zdjęć umierających dzieci. Nie zapraszamy żadnych lekarzy, którzy dawaliby nudne przemowy, by coś od ciebie wycyganić. To pie*dolony koncert. Po prostu wbijaj i się nim ciesz. "

Pamiątkowe zdjęcia z imprezy trafiły na oficjalne profile Metalliki oraz Hagara:

Jak oceniacie takie wykonanie „Motorbreath”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News James Hetfield Metallica