18.05.2015 11:14

James Hetfield wystąpił z córką na jednej scenie

Lider zespołu Metallica wraz z 16-letnią Cali wykonał akustyczną wersję utworu „Crazy for You” Adele. Jak wypadli?

James Hetfield wystąpił z córką na jednej scenie
foto: kadr z wideo

James Hetfield wziął udział w charytatywnym koncercie „Acoustic-4-a-Cure”, który odbył się 15 maja 2015 roku w San Francisco. Dumny muzyk akompaniował śpiewającej córce na gitarze. Posłuchajcie, jak brzmieli!

Bycie ojcem nie jest łatwe

Wokalista Metalliki podkreślił wagę zbalansowania dwóch ról – rodzica i gwiazdy rocka. Dla muzyka najważniejsza jest rodzina. Ten wniosek nie nasunął się jednak od razu...

"

Kiedy skończyłem 50 lat, na mojej drodze pojawił się dziwny podział. Pomyślałem, że jestem tym rockmanem, który musi wyjść i błyszczeć. Musiałem pokazać fanom, że naprawdę mi na nich zależy, bardziej niż na czymkolwiek innym i zapomnieć o tych rozterkach, o swojej rodzinie. "

Hetfield bardzo żałuje wielu swoich wyborów, szczególnie tych, przez które cierpieli jego bliscy.

"

Tylko dlatego, że moja rodzina rozpadła się gdy byłem mały, to nie znaczyło, że moi rodzice nie darzyli mnie bezwarunkową miłością. Wiem jednak, że istnieją rodzice, którzy walczą z miłością do swoich dzieci lub nie wiedzą, jak je kochać. "

Artysta przyznał, że to wcale nie przychodzi łatwo...

"

Bycie rodzicem jest takie trudne! (...) Funkcjonowanie pośrodku tego wszystkiego jest ciężkie... Pokazywanie, że Ci zależy i bycie nienawidzonym jako rodzic. Nawet jeśli odwalasz świetną robotę, jesteś znienawidzony. "

Jednym z pretekstów do zapomnienia o własnym ego i zapanowaniu nad uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, była właśnie rodzina.

"

Żona wyrzuciła mnie z domu i poszedłem na odwyk. Nie mogła uwierzyć w to, że go skończę. "

Występu ciąg dalszy...

W trakcie koncertu „Acoustic-4-a-Cure” zorganizowanego przez fundację Sammy’ego Hagara na scenie wystąpili także Jerry Cantrell z Alice In Chains, Joe Satriani, Chad Smith z Red Hot Chilli Peppers, wokalistka 4 Non Blondes - Linda Perry i sam inicjator wydarzenia.

Posłuchajcie, jak James zagrał z Jerrym Cantrellem kawałek „(Don't Fear) The Reaper” Blue Öyster Cult!

Sprawdźcie też, jak ten sam duet wypadł w „Mamma Said” - utworze pochodzącym z krążka „Load” Metalliki wydanego w 1996 roku.

Czy według Was Cali Hetfield ma talent?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Metallica Sammy Hagar James Hetfield Jerry Cantrell