Jan Kóbor nie żyje. Wykonawca hitu "Dziewczyna o perłowych włosach" miał 78 lat

06.12.2021 12:52
Jan Kóbor nie żyje. Wykonawca hitu "Dziewczyna o perłowych włosach" miał 78 lat Fot. shutterstock

Jan Kóbor węgierski wokalista, członek zespołu Omega znany pod pseudonimem "Mecky", laureat nagród Kossutha i Ferenca Liszta, nie żyje. Wykonawca hitu "Dziewczyna o perłowych włosach" miał 78 lat

Jan Kóbor był obecny we wszystkich nagraniach zespołu Omega, oprócz płyty Omega Red Star from Hungary, choć i tak na okładce widnieje jego zdjęcie i nazwisko.

Jan Kóbor nie żyje

O śmierci znanego muzyka poinformował na swoim Facebooku zespół Omega.

Niniejszym informujemy, że po krótkiej chorobie zmarł János Kóbor, założyciel zespołu Omega Kossuth i laureat Nagrody Liszta Ferenca. Miliony fanów pokochały go w domu i za granicą, jako gwiazdę rocka. Zostawia niezrozumiałą przestrzeń. Brak słów, pozostaje cisza. Mecky pozostanie w naszych sercach na zawsze.

- napisali pozostali członkowie zespołu.

Omega zasłynęła przede wszystkim swoją balladą "Dziewczyna o perłowych włosach", która do dziś pozostaje hitem.

Utwór "Dziewczyna o perłowych włosach" jest jedną z najczęściej coverowanych piosenek na świecie. Oryginalny tytuł brzmi "Gyöngyhajú lány" ale Omega nagrała też wersję angielskojęzyczną "Pearls in her hair" oraz niemieckojęzyczną "Perlen im Haar".

Wersja czeska "Dívka s perlami ve vlasech" wykonywana była między innymi przez Aleša Brichtę i Gabinę Goldovą. W Polsce evergreen znany jest jako "Dziewczyna o perłowych włosach", między innymi przez Kult, Janusza Radka czy Zakopower. Covery utworu nagrali także Frank Schöbel "Schreib es mir in den Sand" i Scorpions "White dove". W 2013 roku Kanye West użył sampla tej piosenki w outro "New Slaves".

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.