22.11.2015 15:10

Jane's Addiction nagra 5. album?

Czy naprawdę Jane's Addiction ma szanse nagrać drugi album studyjny w ciągu jednej dekady? Dave Navarro daje na to pewną nadzieję.

Jane's Addiction nagra 5. album?
foto: Stuart Sevastos, CC BY 2.0

Jak powszechnie wiadomo, grupa Perry'ego Farrella ma w zwyczaju nagrywać po jednym studyjnym materiale na każdą dekadę. W 1988 roku zadebiutowała kultowym „Nothing's Shocking”, dwa lata później weszła w lata dziewięćdziesiąte krążkiem „Ritual de lo habitual”. Na jego następcę - „Strays” - trzeba było czekać aż do 2003 roku. Ostatni krążek grupy to znowuż „The Great Escape Artist” z 2011 roku...

Jane's Addiction jest obecnie w trasie koncertowej, która zakończy się 13 grudnia 2015 roku w San Diego. Gitarzysta grupy, Dave Navarro, nie wybiera się jednak na wakacje. Jest zajęty zdjęciami do reality show o tatuażach „Ink Master” oraz filmem dokumentalnym „Mourning Son”. Ciężko będzie znaleźć w jego grafiku czas na wizytę w studiu, ale muzyk nie skreśla takiej możliwości.

"

Będzie ciężko to zaplanować, ale wiecie... Mam nadzieję, że zawsze będziemy nagrywać. "

Oto nagranie z wypowiedzią gitarzysty:

Choć grupie niespieszno do studia, regularnie koncertuje. W 2013 roku ukazało się wydawnictwo „Live In NYC” dokumentujące występ w klubie Terminal 5 z grudnia 2012 roku. Na ostatniej trasie, w ramach obchodów 25-lecia drugiego albumu studyjnego, Jane's Addiction grał materiał z „Ritual de lo habitual” od początku do końca.

Dokument „Mourning Son”, o którym wspomniał Navarro, to szokująca historia z jego własnego życia. Gdy muzyk miał 15 lat, jego matka została brutalnie zamordowana przez byłego narzeczonego. Mężczyznę ujęto dopiero po 9 latach i skazano na dożywocie. Gitarzysta rozprawi się ze swoimi demonami już 1 grudnia 2015 roku, kiedy obraz w reżyserii Todda Newmana będzie miał premierę w serwisach VOD.

Poniżej zwiastun „Mourning Son”:

Myślicie, że usłyszymy nowy materiał Jane's Addiction przed 2020 rokiem?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Jane's Addiction