30.05.2018 12:09

Jared Leto chce zagrać Jeffa Buckleya w filmie o słynnym wokaliście

Autor biografii legendarnego muzyka przyznał, że udziałem w jej ekranizacji zainteresowanych jest kilku znanych aktorów.

Jared Leto chce zagrać Jeffa Buckleya w filmie o słynnym wokaliście
foto: kadry z wideo

Jeff Buckley był jednym z najważniejszych muzyków rockowych lat 90. Syn słynnego piosenkarza folk Tima Buckleya, zdobył ogromną popularność swoim debiutanckim albumem „Grace” z 1994 roku. Obok autorskich przebojów Jeffa, takich jak „Last Goodbye”, „Eternal Life” czy „Everybody Here Wants You” zawierał również poruszający cover „Hallelujah” Leonarda Cohena.

„Grace”, uważana za wybitne osiągnięcie rocka alternatywnego, okazała się jedynym albumem Buckleya. Wokalista zmarł w tragicznych okolicznościach – 29 maja 1997 utonął w kanale Wolf River Harbor.

Historia gwiazdy, która zgasła tak nagle i tak wcześnie, fascynuje do dziś wielu fanów muzyki. Menedżer Jeffa, Dave Lory wydał niedawno jego biografię, zatytułowaną „Jeff Buckley: From Hallelujah To The Last Goodbye”. W wywiadzie dla podcastu Desperate Times Lory zdradził, że książka przykuła uwagę wielu znanych artystów, w tym ludzi kina, którzy zaproponowali jej ekranizację.

Czy powstanie filmowa biografia Jeffa Buckleya?

Lory mówił w podcaście:

"

Dotarło do mnie kilka osób, które teraz czytają książkę. Filmy zajmują dużo czasu, a ja nie chcę uważać się za eksperta, ale podstawa już jest. Dwie osoby, które czytały książkę – nie mogę zdradzić ich imion, bo jeszcze nie powiedziały „tak” – powiedziały: „Historia Jeffa Buckleya została opowiedziana, a my jesteśmy wielkimi fanami”. To na początek. Jeden z nich powiedział: „Wow, w tym zawiera się historia miłosna! Poznałeś żonę na trasie z Jeffem Buckleyem. Ożeniłeś się, macie dwójkę dzieci. Jest też tragedia, jest muzyczny geniusz. Tu jest wszystko, czego potrzeba! "

Autor biografii twierdzi, że kilka gwiazd kina wyraziło chęć zagrania roli Jeffa Buckleya.

"

Jared Leto chciałby go zagrać. Wiem, że spadkobiercy Jeffa próbowali zrobić film, ale mieli kilka falstartów. Ale jest do tego wystarczająco wiele osób, w tym sporo osób, które ze mną o tym rozmawiało. Zobaczymy.

Słyszałem, że mnie chciałby zagrać Christian Bale. To duży komplement, bo nie wyglądam tak dobrze. Wielu z tych aktorów chciałoby zagrać dobre role, by utrzymać swoją wiarygodność po swoich blockbusterach. "

Chcielibyście obejrzeć film o życiu Jeffa Buckleya?

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Film Jared Leto Jeff Buckley