02.11.2017 12:32

Jason Newsted opowiedział o tym, dlaczego zaczął grać akustyczną muzykę

Były basista Metalliki po występowaniu w swoim solowym zespole Newsted rozstał się z ciężką muzyką i razem z zespołem The Chophouse Band zaczął grać klasyki amerykańskiej muzyki folkowo-bluesowej. 

Jason Newsted opowiedział o tym, dlaczego zaczął grać akustyczną muzykę
foto: Achim Raschka

W wywiadzie przeprowadzonym przez portal InJupuiter, Jason Newsted opowiedział o początku działalności jego nowego projektu nazwanego Jason Newsted & The Chophouse Band oraz przede wszystkim o tym, dlaczego w ogóle zdecydował się na tak ogromną zmianę stylistyczną.

Według Newsteda muzyka akustyczna szybciej dochodzi do odbiorcy, a także sprawia mu większą przyjemność niż ukrywanie się za tysiącami watów, które są potrzebne do zagrania koncertu metalowego:

"

Pierwotna natura utworów, które gramy z The Chophouse Band to coś co najbardziej mnie ekscytuje w tym projekcie. Po tylu latach grania w tych głośnych, trzęsących ziemią zespołach stwierdziłem, że ograniczenie tych tysięcy watów i efektów, które mieliśmy grając z Metalliką,  może doprowadzić do dotarcia do esencji muzyki dużo szybciej. Udałem się więc w podróż na drugą stronę tego spektrum, po to, żeby odkryć siebie na nowo. Nauczyłem się nowego stylu gry na gitarze akustycznej i mam po prostu mnóstwo zabawy grając te piosenki na żywo. To bardzo przyjemny sposób na to, żeby się trochę wyżyć. "

Nowy zespół Jasona Newsteda na razie ogranicza się do grania coverów takich twórców jak Bob Dylan, Tom Waits czy Johnny Cash. Sprawdźcie jak były basista Metalliki sprawdza się jako wokalista akustycznego zespołu:

Newsted nie jest jedynym metalowym muzykiem, który zaczął grać bardziej „korzenną” muzykę. Wystarczy tylko wspomnieć o Me And That Man, w którym Nergal gra z Johnem Porterem. Myślicie, że może dojść do kolaboracji Newsted x Nergal? Bo my bardzo byśmy chcieli! 

Chcielibyście kolaboracji Jason Newsted x Nergal?

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Metallica Jason Newsted