23.05.2019 16:37

Jason Newsted opublikował pierwszy post na Instagramie od 2013 roku. Dotyczy dołączenia do Metalliki

Były basista Metalliki, Jason Newsted powrócił na swoje social media. Muzyk opublikował pierwszy wpis od 6 lat, w którym pisze o dołączeniu do grupy.

Jason Newsted
foto: Rex Features/East News

Jason Newsted dołączył do Metalliki w 1986 roku po tragicznej śmierci jej pierwszego basisty, Cliffa Burtona. Chociaż gra w zespole Hetfielda i Ulricha była spełnieniem jego marzeń, muzyk nie miał w grupie łatwego życia. Koledzy w zespole po latach przyznają, że nie traktowali basisty najlepiej. Muzycy cierpieli po stracie przyjaciela, a ich ból odbił się na Newstedzie. Artysta wytrzymał w szeregach Metalliki do 2001 roku, kiedy to opuścił grupę tłumacząc decyzję zmęczeniem psychicznym i fizycznym.

Jason Newsted o Metallice na swoim Instagramie

Po odejściu z Metalliki, Newsted był dalej aktywny muzycznie. Założył zespół EchoBrain, a także nagrał solową płytę. W 2013 roku muzyk zniknął ze swoich mediów społecznościowych, nie wydał także żadnego nowego krążka. W 2016 roku Newsted zaczął koncertować z kolejnym projektem. Newsted i Chophouse Band był akustycznym zespołem, o którym po kilku występach na żywo słuch zaginął. 

James Hetfield z Metalliki
James Hetfield z Metalliki
Przeczytaj także James Hetfield: nie mogliśmy znieść tego, że Jason Newsted był fanem Metalliki

Po 6 latach nieobecności na swoim Instagramie, basista opublikował wyczekiwany przez fanów wpis. Muzyk oczywiście poruszył w nim temat swojej byłej kapeli. 

"

Kiedy znalazłem się w Metallice musiałem przejąć zadania Cliffa, ale też zaznaczyć swoją obecność. Nikt nie mógł być drugim Cliffem Burtonem, on był Jimim Hendrixem basu. "

Zobacz też: Newsted o pieniądzach w Metallice

Joanna Chojnacka
Tagi: Metallica Duperele Jason Newsted