30.08.2016 10:35

Jason Newsted wróci do Metalliki?

Coś się szykuje w szeregach kapeli. Basista sugeruje, że dojdzie do wspólnego projektu...

Jason Newsted wróci do Metalliki?
foto: Achim Raschka, CC-BY-SA-3.0

Jason Newsted dołączył do Metaliki w 1986 roku zajmując miejsce tragicznie zmarłego Cliffa Burtona. Basista nagrał 8 albumów z zespołem i odszedł z jej szeregów w 2001 roku.

O Newstedzie przez ostatnie lata było dosyć cicho. Dopiero w połowie 2016 roku muzyk powrócił wraz ze swoim akustycznym projektem Would And Steal, gdzie wsparł go Rob Tucke. Taka zmiana w obrębie stylistyki jest spowodowana tym, że w muzyce metalowej basista wiele już osiągnął i chce zmienić gatunek muzyczny.

Na pewno spore grono fanów chciałoby ponownie zobaczyć Newsteda razem z muzykami Metalliki na jednej scenie. Czy jest na to cień szansy? Okazuje się, że basista utrzymuje stały kontakt z muzykami:

"

Będę mieć telefoniczną rozmowę z Larsem Ulrichem w ten czwartek. Rozmawiam z nim od kilku tygodni. Z powodu wydania nowego albumu sporo się w związku z tym dzieje. Zawsze jesteśmy w kontakcie, teraz prowadzimy rozmowy telefoniczne, co jest miłe. Mam nadzieję, że odbędzie się spotkanie twarzą w twarz. "

Zapytany, czy kontakt jest związany z przyjaźnią, wiąże się ze sprawami biznesowymi czy może z jakąś formą współpracy, Newsted odpowiedział dyplomatycznie:

"

Jest to związane z trzema tymi aspektami. "

Basista trzyma kciuki za artystów i pozytywnie ocenia pierwszy singiel „Hardwired” promujący płytę „Hardwired…To Self-Destruct”:

"

Mają sporo roboty w związku z nową płytą. Jestem tym podekscytowany i jestem z nich dumny. (...) Nie mogę uwierzyć, jak „Hardwired” jest złowrogi. Słyszałem ten utwór kilka razy, podoba mi się jego natura, jest świetny.  "

Czas pokaże co wyniknie z tej rozmowy i jaki wspólny projekt wymyśliła Metallica z Newstedem. Tymczasem wielbiciele kapeli odliczają dni do nowego materiału zespołu, który ukaże się 18 listopada 2016 roku. Wydawnictwo to będzie składać się aż z dwóch krążków, a za jego produkcję odpowiedzialny jest Greg Fidelman.

Chcielibyście, żeby Jason Newsted zagrał znowu z Metallicą?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica