Jeden tweet, którym Kirk Hammett rozwścieczył branżę muzyczną

Jakub Gańko
16.02.2016 14:55
Jeden tweet, którym Kirk Hammett rozwścieczył branżę muzyczną Fot. Nehrams2020, CC BY-SA 2.0 + Kreepin Deth, CC BY 3.0 I, Flowkey, CC BY-SA 2.5 + materiały prasowe

Gitarzysta Metalliki chyba nie przemyślał do końca tego, co chciał przekazać... Co takiego zatweetował?

W przerwie między nagraniami kolejnych płyt Metalliki (które trochę trwają...) Kirk Hammett zajął się własną działalnością na polu efektów gitarowych. Od 2012 roku wraz z Davidem Karonem prowadzi KHDK Electronics. Celem marki jest wypuszczanie na rynek ekskluzywnych brzmień najwyższej jakości. Firma współpracuje z największymi nazwiskami świata rocka i metalu.

Na rynku są już dostępne Ghoul Screamer i No. 1 Overdrive, który gitarzysta określił prawdziwie rewolucyjnym. Efekty faktycznie mają niezłe opinie i zbierają przychylne recenzje. Jednak w jednym z wywiadów gitarzysta ewidentnie strzelił sobie w kolano... Chodzi o jego tweeta z 12 lutego 2016.

Myślę, że to pierwszy raz, kiedy producentem efektów gitarowych jest prawdziwy gitarzysta.

No dobra, spróbujmy oddać Hammettowi sprawiedliwość. Myśl przytoczona w niefortunnym tweecie jest wszakże fragmentem dłuższej wypowiedzi. Muzyk w wywiadzie nieco rozwijał swoje słowa.

Zdaję sobie sprawę, że wielu gitarzystów bierze się za własne wzmacniacze, wielu z nich robi swoje modele gitar, a niektórzy lansują różne produkty. Ja robię efekty i próbujemy to wszystko wymieszać. To dla mnie świetna zabawa i sprawia mi mnóstwo przyjemności.

Pewnie ciężko by było znaleźć efekt gitarowy, którego nie stworzył pasjonat tego instrumentu. Kirkowi Hammettowi zapewne chodziło o sławnych gitarzystów, których kojarzy się na skalę masową. Grając w takim zespole jak Metallica, pewnie można się czasem zapomnieć. Niestety, takim skrótem myślowym uraził całą rzeszę muzyków i specjalistów od sprzętu. Na reakcje cenionych marek gitarowych nie trzeba było długo czekać...

Cześć, Kirk, razem z rodziną prowadzę firmę z efektami, gram na gitarze i basie, grałem trasy koncertowe. Nie jesteś pierwszy ani ostatni, ale spoko.

SERIO? Prawie każdy, kto robi dziś nowe i interesujące efekty gitarowe, jest muzykiem. Większości z nas po prostu nie stać na całostronicowe reklamy.

To dziwne... Mam gitary... Gram na nich. Robię w tym biznesie od 17 lat... Szaleństwo, nie? #zejdźztegowysokiegokonia

Tom Scholz z Bostonu zaczął tworzyć efekty jakieś 40 lat temu... I poprzez „tworzenie” mam na myśli coś więcej niż tylko użyczanie swojego nazwiska.

Oprócz obrażonych muzyków głos zabrali od razu internauci, chwytając w dłoń niezawodny oręż cyberprzestrzeni: memy. Oto niektóre z nich:

Archiwiści wpadek muzyków Metalliki mają dziś swoje święto. Czy oburzeni twórcy efektów gitarowych doczekają się przeprosin? A może to był przemyślany trolling marketingowy? Czas pokaże. Tak czy inaczej o sprzęcie KHDK Electronics zrobiło się nagle dużo głośniej.

Mimo wszystko Kirk Hammett powinien poważnie pomyśleć o zainwestowaniu w specjalistę od social mediów. Nawet tak pozornie drobna sprawa jak cytat z wywiadu do zalinkowania w tweecie może wywołać prawdziwą burzę. No chyba, że naprawdę przewróciło mu się w głowie pod wpływem sławy i myśli już tylko o sobie...

A co Wy sądzicie o tej sytuacji?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.